Het is geen verrassing dat Samuel Doria Medina zich kandidaat stelt voor het presidentschap van Bolivia: de 66-jarige multimiljonair deed mee als centrumrechtse kandidaat bij de verkiezingen van 2005, 2009 en 2014. Hij verloor telkens, aangezien de linkse regeringspartij van Bolivia, opgericht door voormalig president Evo Morales, de politiek stevig in handen hield.
Wat onverwacht is, is dat volgende maand, na bijna twintig jaar dat de partij Movement Toward Socialism (MAS) aan de macht is, de kandidaat die belooft Morales te arresteren en zich aan te sluiten bij de Amerikaanse president Donald Trump, een reële kans maakt op de overwinning.
Peilingen tonen aan dat Doria Medina, eigenaar van hotelketens en de Boliviaanse Burger King-restaurants, koploper is in de verkiezingen van 17 augustus.
“We gaan niet alleen de president veranderen, maar ook de politieke cyclus”, vertelde Doria Medina, een voormalig cementmagnaat, woensdag aan The Associated Press vanuit zijn kantoor op de twintigste verdieping van een van Bolivia’s hoogste torens die hij zelf heeft helpen bouwen. “Een deel van die verandering zal de opkomst van nieuwe figuren zijn.”
Doria Medina belooft eenheid aan kiezers die gefrustreerd zijn door de breuk binnen de MAS-partij tussen de huidige president Luis Arce en zijn voormalige bondgenoot, de meer dan levensgrote Morales, die gedurende een groot deel van zijn ambtstermijn (2006-2019) toezicht hield op een zogenaamd economisch wonder van stijgende groei en dalende armoede.
- Stephen Tsang nieuwe minister van Openbare Werken en Ruimte…..
- Commissie Monumentenzorg betreurt voortzetting sloop pand N…..
- Minister Tsang: “We gaan niemand straffen”..
- Parlement aangevuld met 8 parlementariërs..
- Zoon van Brunswijk verdacht van verduistering graafmachine..
- Pokie pakt problemen rond Monikarta aan..
- Adhin: spoedvergadering over toelating nieuwe leden was rec…..
- Gezin verliest woning en inboedel bij felle brand.
- Vier Surinaamse studenten behalen artsendiploma in Cuba..
- Kampoe wint nipt van Friends in spannende wedstrijd..
- Stephen Tsang weer terug als minister..
- Tsang heeft nog een ‘appeltje te schillen’ met de oppos…..
- Korpschef Isaacs weerspreekt beweringen Van Dijk-Silos..
- DNA-lid Sampie: ‘Mijn afwezigheid in parlement had niets te…..
- Onze president is niet ceremonieel..
- WANNEER BREKEN WE DEZE BOUWVAL..
- Scherpe kritiek op KPS: ‘Het systeem is ziek..
- Stephen Tsang beëdigd als minister OW..
- Ricardo Panka in de running voor ambassadeurspost..
- Minister Tsang: Openbaar Ministerie mag veel werk verwachte….
- Bootsman verdronken bij bootongeluk te Balingsoela; lijk ge….