door Terence Oosterwolde
PARAMARIBO — Een halfjaar nadat hij werd gekroond tot Mr. Suriname, heeft Faizel Pinas een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan zijn carrière als bodybuilder. Op Barbados won hij zaterdagavond bij zijn debuut de Roger Boyce Classic en bemachtigde daardoor de pro card van de IFBB.ADVERTISEMENT
Daarmee heeft hij woord gehouden. Nadat hij op 3 november 2024 in Ballroom Prince winnaar was geworden van het nationaal kampioenschap, ontvouwde hij zelfverzekerd zijn plannen voor 2025 tegenover de Ware Tijd: voor de profstatus gaan en een gooi doen naar de pro card. Wat hij nu dus heeft verwezenlijkt.
Op Barbados won Pinas, die al ruim acht jaar de sport beoefent, de gewichtsklasse 85 kilogram overtuigend. Volgens de Surinaamse Bodybuilding- en Weightliftingbond zag hij er zeer indrukwekkend uit.
Meer prijzen
Ook de andere Surinamers, in de amateurcompetitie, vielen in de prijzen. Debutant Marlon Henery wist de zwaargewichtklasse (boven 90 kilogram) op zijn naam te schrijven door onder anderen de Guyanees Julio St. Claire te verslaan. In de strijd om de overall titel moest Henery de titel voor landgenoot Pinas laten.
(lees verder onder de )
De strijd om de overall titel werd een Surinaams onderonsje met Faizel Pinas (l) als winnaar en Marlon Henery als tweede. [: FB SBWB]
Ralissa Wekker werd zaterdagavond runner-up in de Women’s Bikini Fitness (klasse tot 1,64 meter), Sharun Hardajal (Men’s Physique/klasse tot 1,73 meter) en Vanessa Henery-Forster (Wellness Bikini Fitness/langer dan 1,63 meter) keren met een bronzen plak terug. Charelle Meyer werd vierde in de Bikini Fitness (langer dan 1,64 meter).
(lees verder onder de )
Bij haar debuut wist Ralissa Wekker (l) de tweede plaats te bemachtigen.
Wekker en Hardajal deden voor het eerst mee aan dit evenement. Henery-Forster en Meyer waren in 2024 respectievelijk derde en vierde geworden op het eiland.
(lees verder onder de )
Ook debutant Sharun Hardajal (r) wist zaterdag in de prijzen te vallen. [: FB SBWB]
Profwedstrijd
Zondag staat de IFBB World Cup Roger Boyce Classic 2025 voor profs op schema. De SBWB doet met minimaal zes man mee, onder wie Eddy Wilson, Soepe Koese en Jermaine Karg, die vorig jaar respectievelijk kampioen, runner-up en nummer drie werden.
Gajus Haakmat en Randal Haakmat doen mee aan de Classic Physique, terwijl Militia Galimo de Wellness Bikini-wedstrijd doet. Gajus Haakmat, nationaal en Caribisch kampioen, maakt zondag zijn debuut als profbodybuilder, nadat hij in 2024 zijn pro card bemachtigde. Galimo werd vorig jaar derde, Randal Haakmat vierde.
Vanessa Henery-Forster wist, net als in 2024, de derde plek voor zichzelf op te eisen. [: FB SBWB]
- Personeel PCS weer aan het werk na uitbetaling achterstalli…..
- 3 G: ‘Groei-Geld-Geef; Failliete politiek in ontwikkelingsd…..
- Chas Mijnals dient klacht in tegen Alice Amafo bij PG..
- Ramdin verwacht goede samenwerking met eerste vrouwelijke a…..
- Orie versus Burleson in titanenstrijd om damkampioenschap..
- Bond bij Security Alliance luidt noodklok over ontslagaanvr…..
- Schoolvervoer per direct stilgelegd vanwege achterstallige …..
- Boekenkast deels afgebrand; vermoedelijk brandstichting..
- Optsu vraagt optreden tegen dragen militaire kleding door n…..
- Carney bot tegen Trump: ‘Canada is niet te koop’…..
- Santokhi: ‘wordt boos op de mensen die je in deze sh*t gepl…..
- Onafhankelijk Kiesbureau bezorgd over negatieve online camp…..
- Adhin doet boekje open: “Santokhi dacht dat het een eenvoud…..
- Man neergeschoten bij gewapende woningoverval..
- Kelvin Koniki wordt morgen geïnstalleerd als parlementatiër…..
- OKB slaat alarm over negatieve online campagnes en digitale…..
- LVV en Naktuinbouw organiseren workshop ‘Kwekersrecht in Su…..
- Kantoor Carvision aan Nieuw Weergevondenweg afgebrand..
- Politieke kleuren maken nog geen dader..
- Waterpeil in Afobaka stuwmeer stijgt licht na recente regen…..
- Victorie verslaat Sudhar, Olaria wint 6 op een rij..