Gisteren werden tijdens de International Business Conference Suriname 2025 (IBC 2025), die werd gehouden van 4 tot 6 februari, verschillende Memoranda of Understandings (MOU’s) getekend. Deze MOU’s vloeien voort uit gesprekken over samenwerking en het aantrekken van investeringen, met een focus op de ontwikkeling in en rondom de gas- en olie-industrie in Suriname.
Enkele van de MOU’s die werden ondertekend zijn tussen de Suriname Hospitality and Tourism Association (SHATA) en de Suriname Investment & Trade Agency (SITA). En tussen de Curacao Investment and Export Promotion Agency (Cinex) en SITA.
In het kader van deze samenwerking tussen de SITA en SHATA buitenlandse investeringen ondersteunen voor de ontwikkeling van accommodaties en toerisme in Suriname. Ook tussen Cinex en SITA werd een MOU ondertekend, met de focus op voedselzekerheid en het onderzoeken van nieuwe alternatieven voor productie, waar Suriname ook expertise in heeft. Miles Mercera, CEO van Cinex, geeft aan dat de samenwerking voordelen zal opleveren voor de partners en individuen door kansen te creëren.
De directeur van SITA, Preshant Awadhpersad, benadrukte dat dit niet de enige ondertekening is. Er zijn ook MOU’s ondertekend met Jamaica en Guyana. Deze MOU’s zijn gericht op goede samenwerking en begrip over de spin-off effecten van de olie- en gasontwikkelingen in Suriname.