De premier van Barbados en huidig voorzitter van de Caricom, Mia Amor Mottley, heeft namens de Caribische Gemeenschap haar felicitaties uitgesproken aan Jennifer Simons naar aanleiding van haar verkiezing tot president van de Republiek Suriname. In een officiële verklaring noemt Mottley de verkiezing van Simons ‘historisch’ en onderstreept ze het belang van deze stap voor de gehele Caribische regio.
“Ik stuur mijn oprechte felicitaties aan Jennifer Geerlings-Simons met haar historische verkiezing tot president van Suriname,” aldus de Barbadianse premier.
“Dit is de eerste keer dat onze Caricom-buren een vrouwelijke president hebben gekozen, en ik geloof dat dit wederom bewijst dat democratie en de geest van vooruitgang springlevend zijn in onze regio.”
Volgens Mottley ziet Barbados uit naar samenwerking met de nieuwe Surinaamse president en haar regering. “We kijken ernaar uit om met president Geerlings-Simons en haar regering samen te werken ter ondersteuning van de vooruitgang en ontwikkeling van onze lidstaat en van de regio als geheel.”
Simons werd op 6 juli unaniem gekozen tot eerste vrouwelijke president van Suriname, een mijlpaal die brede internationale weerklank heeft gekregen. Gregory Rusland werd gekozen tot vicepresident. Simons en Rusland worden op woensdag 16 juli tijdens een buitengewone openbare vergadering van De Nationale Assemblee in de Anthony Nesty Sporthal beëdigd.
- VHP neemt plaats in de oppositiebanken..
- VHP kiest voor waardige, krachtige oppositie – samen …..
- PVV naar halve finale SML-play-off..
- Samenwerking Total Energies, APA en Petronas is kostenbespa…..
- God luistert niet..
- Mobiele zaagmachine voor woningbouw en infrastructuur Kwama…..
- Simons en Rusland worden bij acclamatie gekozen met steun v…..
- Man week na mishandeling en bedreiging partner opgesloten..
- Abop kiest definitief voor samenwerking met NDP: ‘We hoeven…..
- Twee doden aangetroffen in twee dagen..
- Drie verdachten opgepakt voor diefstal zes aluminium stelli…..
- ABOP kiest definitief voor samenwerking met NDP..
- Minister Ori: historisch besef nodig voor nationale eenheid…..
- Jogi: ‘Laatst gehouden DNA-vergadering verliep niet vlekkel…..
- Fokké waarschuwt: ‘Het wachten is op de volgende grote bran…..
- Brunswijk: ABOP staat achter Simons en Rusland als presiden…..
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie..
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cul…..
- Van den Berg opgelucht over rechterlijk vonnis tegen Kirpal…..
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s me…..
- Drie verdachten aangehouden; twee hunner heengezonden..