Premier Mia Mottley van Barbados heeft zich uitgesproken over de rol van Cubaanse verpleegkundigen en artsen in de strijd tegen de covid-pandemie. Hoewel Barbados momenteel geen Cubaans medisch personeel heeft, benadrukte Mottley dat het eiland zonder de Cubaanse hulp, de pandemie niet zou hebben kunnen doorstaan. Ze gaf aan dat Cubaanse verpleegkundigen en artsen dezelfde vergoedingen ontvingen als lokale werknemers, en verwierp beschuldigingen van mensenhandel die in het verleden werden geuit door zowel de vorige als de huidige Amerikaanse regering.
Mottley benadrukte dat principes voor haar van het grootste belang zijn, zelfs als dit betekent dat ze moeilijke keuzes moet maken.
“We moeten vastberaden blijven, ook als het moeilijk is”, zei ze, en voegde eraan toe, dat ze bereid is de gevolgen te dragen, waaronder het verlies van haar visum voor de Verenigde Staten, als dit zou helpen om een verstandigere overeenkomst te bereiken over medisch personeel uit Cuba.
Premier Mottley benadrukte dat de Cubaanse medische missies niet alleen tijdens de covid-pandemie van onschatbare waarde waren: Cubaanse medische missies geven levensreddende zorg en voeren onder andere oogoperaties uit in de regio. Zij hebben veel mensen hun zicht teruggegeven.’’ Mottley is vastbesloten om samen met haar CARICOM-collega’s, een krachtig signaal af te geven over de waarde van de Cubaanse medische hulp in de regio.
The post Mottley: ‘Cubaanse artsen redden levens’ ..
- Personeel CDS betrokken bij ernstig verkeersongeval..
- UNICEF en PAHO organiseren training over suïcide rapportag…..
- Verkiezingsthema’s en herkenning politieke partijen op weg …..
- CDS-medewerkers betrokken bij ernstig verkeersongeval..
- Shemar Rier nieuwe voorzitter Jeugdraad Suriname..
- Amateurisme en/of naïviteit?..
- Ori in Newsweek: onderwijs, cultuur en internationale samen…..
- Erkenning profleague..
- Assembleelid Plein: “Gregory Rusland wordt president”..
- Jörgen Raymann: ‘Kijk anders naar diversiteitsbeleid’..
- Suriname heeft te veel rijkdom om armoede te moeten ervaren…..
- Strafzaak Kromosoeto en Hew A Kee 21 maart weer op de rol..
- Openbaar Ministerie persisteert bij strafeis van 8 jaar in …..
- Podiumkunst ter aanmoediging om democratie te beleven..
- PALU: ‘Samenleving zit bovenop IMF inflatie tijdbom’..
- Volleybalsters Condor revancheren zich op Yellow Birds..
- ‘Zie ginds komt de stoomboot uit Spanje aan..
- Amerikaans bedrijf Firefly doet eerste maanlanding..
- Bromfiets dief aangehouden en in verzekering gesteld..
- Suriname achter protest tegen Venezolaanse provocatie in Gu…..
- Situatie Brantimakaweg te Weg naar Zee meer dan urgent..