Premier Mia Mottley van Barbados heeft zich uitgesproken over de rol van Cubaanse verpleegkundigen en artsen in de strijd tegen de covid-pandemie. Hoewel Barbados momenteel geen Cubaans medisch personeel heeft, benadrukte Mottley dat het eiland zonder de Cubaanse hulp, de pandemie niet zou hebben kunnen doorstaan. Ze gaf aan dat Cubaanse verpleegkundigen en artsen dezelfde vergoedingen ontvingen als lokale werknemers, en verwierp beschuldigingen van mensenhandel die in het verleden werden geuit door zowel de vorige als de huidige Amerikaanse regering.
Mottley benadrukte dat principes voor haar van het grootste belang zijn, zelfs als dit betekent dat ze moeilijke keuzes moet maken.
“We moeten vastberaden blijven, ook als het moeilijk is”, zei ze, en voegde eraan toe, dat ze bereid is de gevolgen te dragen, waaronder het verlies van haar visum voor de Verenigde Staten, als dit zou helpen om een verstandigere overeenkomst te bereiken over medisch personeel uit Cuba.
Premier Mottley benadrukte dat de Cubaanse medische missies niet alleen tijdens de covid-pandemie van onschatbare waarde waren: Cubaanse medische missies geven levensreddende zorg en voeren onder andere oogoperaties uit in de regio. Zij hebben veel mensen hun zicht teruggegeven.’’ Mottley is vastbesloten om samen met haar CARICOM-collega’s, een krachtig signaal af te geven over de waarde van de Cubaanse medische hulp in de regio.
The post Mottley: ‘Cubaanse artsen redden levens’ ..
- Regen in de ochtend, onweersbuien in de middag..
- Regering keurt verhoging uitkeringen en bijstand goed..
- VES: 5.000 gezondheidszorg verleners met hoger salaris; een…..
- Hooggerechtshof VS: Trump mag ontwikkelingshulp niet onmidd…..
- Glenn Raül Hok A Hin (64) Amersfoort 1-3-2025..
- Elfried Roël Gorré (80) Rotterdam 26-2-2025..
- Suriname loopt hoog risico op watergerelateerde problemen..
- Albert Ramdin zo goed als zeker nieuwe OAS-topman..
- Buschauffeur verwondt collega met scherp voorwerp..
- Vrouw aan de Bisoenweg vermoord door partner..
- Column: Proficiat SML!..
- VS voert ongekende gesprekken over gijzelaars in Gaza..
- VHP-kandidatenlijst overeenkomstig statuten van de partij..
- Brunswijk op onlinemeeting: ‘We gaan vriend en vijand verra…..
- Paraguay trekt kandidatuur van minister van Buitenlandse Za…..
- Bewoners Brownsweg barricaderen weg..
- FPIC-procedure en milieuvriendelijke aanpak staan centraal..
- Vrienden van Suriname sturen derde container met hulpgoeder…..
- Shata: Grote ontwikkelingen op komst in toerismesector..
- Chinese multinational Dalian International zal 4.5km lange …..
- Pg Paragsingh: Militair recht vraagt om delicate balans tus…..