PARAMARIBO — Verschillende dienstvoertuigen die waren bestemd voor onder meer de brandweer en politie zijn na de verkiezingen teruggehaald door minister Stephen Tsang van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO). Dat zegt collega Harish Monorath van Justitie en Politie (Juspol).
Hij erkent dat het voertuigenprobleem binnen de diensten onder zijn ministerie druk legt op de begroting van het ministerie en de algemene veiligheid, vooral in deze periode van de verkeersveiligheidsmaand en vanwege de vakantie. Desondanks zullen de veiligheidsdiensten volgens de bewindsman hun werk doen met de beschikbare middelen.
“Vanuit de samenleving zijn er signalen ontvangen dat voertuigen bestemd voor justitie elders terecht zijn gekomen. Dat brengen we nu samen met OW in beeld”
Geen integraal overzicht
Monorath zegt dat Juspol samen met OWRO bezig is alle dienstvoertuigen in kaart te brengen. “Vanuit de samenleving zijn er signalen ontvangen dat voertuigen bestemd voor justitie elders terecht zijn gekomen. Dat brengen we nu samen met OW in beeld”, aldus de minister.
De ministerie wijst erop dat er geen integraal overzicht bestaat van hoeveel voertuigen zijn aangeschaft voor Juspol. “Het ministerie en de korpsen hebben afzonderlijk mededelingen ontvangen van OW. Afhankelijk van de dienst moest men voertuigen ophalen.” Hij geeft aan dat er daardoor veel onduidelijkheid heerst over welke voertuigen daadwerkelijk bestemd waren voor de diensten onder zijn ministerie.
Ook wordt onderzocht of er voertuigen door onbevoegde instanties zijn overgedragen en in hoeverre er strafrechtelijke maatregelen aan kunnen worden verbonden. “We moeten kijken naar het systeem van overdracht en distributie”, zegt de minister.
(lees verder onder de )
20 februari 2025: Oud-OW-minister Riad Nurmohamed (r) en directeur Bieswadath Somai (l) houden beiden het protocol van overdracht van fase 2 van dienstvoertuigen aan het KPS vast. [: CDS]
Voertuigen nu al defect
Monorath haalt aan dat er geen nieuwe voertuigen voor Justitie en Politie zijn aangeschaft. Wel werden wagens in A1-conditie geleverd aan onder meer het Korps Politie Suriname, Korps Brandweer Suriname, Korps Penitentiaire Ambtenaren en de Beveiligings- en Bijstandsdienst Suriname. Echter, het gebruik blijkt, aldus de bewindsman, “problematisch”.
Bij de brandweer zijn intussen vier van de zes voertuigen niet meer in rijdende staat. “De voertuigen zien er geweldig uit, maar je kunt er niet mee rijden. De garantie gold alleen voor de gearbox, niet voor de banden. Velgen zijn krom en een Ford Ranger opknappen kost al gauw SRD 60.000 tot 80.000. Dat zijn tekorten die niet op de begroting staan”, legde Monorath uit.
(lees verder onder de )
Enkele politievoertuigen die op 20 februari 2025 werden overgedragen aan het KPS. [: CDS]
Veiligheidsplan voor vakantie
Het vakantieveiligheidsplan, dat binnenkort wordt afgekondigd, moet de verhoogde drukte op de wegen, bij recreatieoorden en in het uitgaansleven opvangen door extra inzet van voertuigen, brandstof en manschappen. Maar de staat van de beschikbare voertuigen bemoeilijkt deze inzet. Echter, Monorath belooft dat de politie haar werk zal doen.
Wel legt het gebrek aan betrouwbare dienstvoertuigen extra druk op de veiligheid, juist in een periode waarin de politie volop inzet op verkeersveiligheid en het vakantieveiligheidsplan. De verkeersveiligheidsmaand werd op 15 augustus afgekondigd en loopt tot en met 15 september. In deze maand zou er meer zichtbaarheid van de politie zijn, evenzo bewustwordingsacties in het verkeer.
4 april 2025: Enkele van de voertuigen die werden overgedragen aan Juspol/KPS. [: kabinet van de president]
- Ontheffing korpschef was zonder advies pg..
- Landveld: ‘Een schoon Suriname is de basis voor toerisme…..
- Robinhood faalt tegen tien man Mount Pleasant..
- Brandweer streeft dit jaar naar minder ongevallen tijdens d…..
- Dancehall-sensatie uit Jamaica voor het eerst naar Suriname..
- Suriname moet zich voorbereiden op Oropouche-virus..
- VS straft 37 inlichtingenfunctionarissen wegens lekken gehe…..
- VHP: rechtsbescherming is een Grondrecht voor iedereen..
- Finale 1-1: Koi Carper brengt SCVU eerste nederlaag toe..
- VHP waarschuwt regering en DNA: stop met gehaaste en onzorg…..
- BESCHOUWING — De vermoorde onschuld van Xaviera Jessurun..
- Schoolleider OS Gonini Kriki Mofo betreurt grote terugval i…..
- BBS on speaking terms met minister Monorath van Juspol..
- Gezamenlijk werken aan versterken ondernemings- en invester…..
- Danique van Varsseveld nieuwe communicatiedirecteur Kabinet…..
- MAS eert uitblinkende leerlingen met Maritime Excellence Aw…..
- Familieboerderij te Reeberg zonder medeweten verkaveld en v…..
- ‘Mensen met een beperking hebben geen medelijden nodig maar…..
- Guyanezen in Suriname kunnen stemmen bij verkiezingen op 1 …..
- SEOB: vervolg IMF-programma noodzakelijk voor duurzame groe…..
- Rechtsbescherming: Een grondrecht voor iedereen.