Minister Harish Monorath van Justitie en Politie heeft op vragen van parlementariërs gereageerd in De Nationale Assemblée (DNA), over de ontheffing van gewezen korpschef Bryan Isaacs. Er moest volgens de minister worden ingegrepen omdat maatregelen tegen de verruwde criminaliteit, uitbleven.
Er zijn op de eerste dag van de begrotingsbehandeling over 2025, veel vragen gesteld over de ontheffing van Isaacs. Volgens Monorath zorgen criminelen voor lichamelijke- en geestelijke schade bij slachtoffers. De situatie is onhoudbaar en zeer ernstig geworden. De samenleving verwacht een harde en directe aanpak van de criminaliteit.
De noodzakelijke aansturing dient door de korpschef gedaan te worden, door bij de politie aanwezige menselijk potentieel en materieel in te zetten, om een effectieve uitvoering te bewerkstelligen en daarmee de criminaliteit in te dammen, aldus de bewindsman.
Ook moest de KC bij de minister verslag doen van het optreden van de politie bij belangrijke gebeurtenissen. Dit heeft Isaacs nagelaten in bijzondere gevallen, stelt Monorath. Aangezien de algehele leiding van de politie bij de minister rust, zal de regering de maatregelen moeten treffen om klassieke- als georganiseerde criminaliteit te bestrijden. Dit is met Isaacs doorgenomen. Eerst werd hij ontboden door de minister, maar het gesprek leverde niet het gewenste resultaat op. Hierna werd de kc door de president ontboden en is op voordracht van Monorath de ontheffing gedaan, verklaarde de minister.
- General manager: Levensduur Zijin Rosebel Gold Mines verlen…..
- Structurele oplossing blijft uit: Albina totaal afhankelijk…..
- Minister Huur benadrukt morele plicht bij installatie nieuw…..
- 8-jarig kind overleden na waterscooterongeval bij recreatie….
- Twee verdachten aangehouden in afzonderlijke strafzaken.
- Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan i…..
- Surinaamse eenheid in de regen: King Koyeba op Kwaku..
- Forse huurachterstand dwingt ministerie TCT pand te verlate…..
- Juspol-minister onderstreept rol bonden en verdedigt integr…..
- Landveld: ‘Er is een grote huurachterstand’..
- Onderwijsvernieuwing als antwoord op tekort hoogopgeleiden..
- Monorath: ‘Er is nu extra aandacht voor het korps’..
- Cynthia McLeod presenteert Surinaamse klassieker in Brazili…..
- Surinaamse influencers vertrekken naar India voor internati…..
- Nieuwe naam voor JusPol in de maak: Monorath wil focus op v…..
- Herinner je je de Huajiang Canyon Bridge in Guizhou nog?..
- Ouders bezorgd over toegewezen school voor leerlingen OS Af…..
- Influencers vertrekken naar India voor internationaal uitwi…..
- Voorstel naamsverandering ministerie Justitie en Politie..
- Palestijnse generatie raakt vrijwel volledig toegang tot on…..
- Tsang wil alle informatie rond Van ‘t Hogeruystraat eerst o…..