Minister Harish Monorath van Justitie en Politie heeft op vragen van parlementariërs gereageerd in De Nationale Assemblée (DNA), over de ontheffing van gewezen korpschef Bryan Isaacs. Er moest volgens de minister worden ingegrepen omdat maatregelen tegen de verruwde criminaliteit, uitbleven.
Er zijn op de eerste dag van de begrotingsbehandeling over 2025, veel vragen gesteld over de ontheffing van Isaacs. Volgens Monorath zorgen criminelen voor lichamelijke- en geestelijke schade bij slachtoffers. De situatie is onhoudbaar en zeer ernstig geworden. De samenleving verwacht een harde en directe aanpak van de criminaliteit.
De noodzakelijke aansturing dient door de korpschef gedaan te worden, door bij de politie aanwezige menselijk potentieel en materieel in te zetten, om een effectieve uitvoering te bewerkstelligen en daarmee de criminaliteit in te dammen, aldus de bewindsman.
Ook moest de KC bij de minister verslag doen van het optreden van de politie bij belangrijke gebeurtenissen. Dit heeft Isaacs nagelaten in bijzondere gevallen, stelt Monorath. Aangezien de algehele leiding van de politie bij de minister rust, zal de regering de maatregelen moeten treffen om klassieke- als georganiseerde criminaliteit te bestrijden. Dit is met Isaacs doorgenomen. Eerst werd hij ontboden door de minister, maar het gesprek leverde niet het gewenste resultaat op. Hierna werd de kc door de president ontboden en is op voordracht van Monorath de ontheffing gedaan, verklaarde de minister.
- Amzad Abdoel nieuwe vicevoorzitter Staatsraad..
- Abiamofo: ‘Verlaging stroomprijs niet in zicht’..
- Gratis tankfeest voorbij: politici en hun ‘binnen- en buite…..
- Eerste lichting UTOS-studenten Bejaardenverzorging slaagt 1…..
- Parmessar in de clinch met Noersalim in DNA..
- President steekt hand in eigen boezem over onveilige wegen:…..
- De grote vakantie..
- Volksgezondheid evalueert IS4H- en HEARTS-programma..
- Renovatie ziekenboeg Huize Ashiana in afrondende fase..
- Ouders uiten woede over eindexamenresultaten: “Dit is onkan…..
- Bekendmaking Openbare Aanbesteding NV Telesur..
- Tiener springt vermoedelijk van Wijdenboschbrug.
- Schuldenberg tikkende tijdbom..
- Minister Tsang legt bouw nieuwe DNA-vergaderzaal stil..
- EBS blijft extra inkomsten overmaken ondanks hogere kosten ….
- Amerikaanse ambassadeur bespreekt versterking samenwerking …..
- Tien jaar knutselen aan de norm – en het onderwijs blijft a….
- Zendaya’s aankomende film- en tv-rollen.
- Machine Gun Kelly geeft dochter auto voor verjaardag.
- Metro Boomin krijgt procesdatum in civiele verkrachtingszaa….
- MadeiSu herdenkt 172 jaar Madeirese immigratie..