Minister Harish Monorath van Justitie en Politie heeft op vragen van parlementariërs gereageerd in De Nationale Assemblée (DNA), over de ontheffing van gewezen korpschef Bryan Isaacs. Er moest volgens de minister worden ingegrepen omdat maatregelen tegen de verruwde criminaliteit, uitbleven.
Er zijn op de eerste dag van de begrotingsbehandeling over 2025, veel vragen gesteld over de ontheffing van Isaacs. Volgens Monorath zorgen criminelen voor lichamelijke- en geestelijke schade bij slachtoffers. De situatie is onhoudbaar en zeer ernstig geworden. De samenleving verwacht een harde en directe aanpak van de criminaliteit.
De noodzakelijke aansturing dient door de korpschef gedaan te worden, door bij de politie aanwezige menselijk potentieel en materieel in te zetten, om een effectieve uitvoering te bewerkstelligen en daarmee de criminaliteit in te dammen, aldus de bewindsman.
Ook moest de KC bij de minister verslag doen van het optreden van de politie bij belangrijke gebeurtenissen. Dit heeft Isaacs nagelaten in bijzondere gevallen, stelt Monorath. Aangezien de algehele leiding van de politie bij de minister rust, zal de regering de maatregelen moeten treffen om klassieke- als georganiseerde criminaliteit te bestrijden. Dit is met Isaacs doorgenomen. Eerst werd hij ontboden door de minister, maar het gesprek leverde niet het gewenste resultaat op. Hierna werd de kc door de president ontboden en is op voordracht van Monorath de ontheffing gedaan, verklaarde de minister.
- Vrouwelijke sportbestuurders..
- AVO-directeur Poese: AVO-diploma’s hebben wel bestaansrec…..
- SPELEN MET VUUR..
- Misiekaba en Franse ambassadeur versterken samenwerking in …..
- Minister Currie installeert nieuwe commissie voor deelname …..
- CHAOS EN VRIJBUITERIJ IN ALBINA..
- VP TRAPT OPEN DEUREN IN..
- Toerisme in Suriname: de droom die weigert wakker te worden..
- Minister Currie: “Verandering begint met een goede inventar…..
- AUTOKERKHOVEN TE ALBINA..
- Minister Misiekaba: Volledig functioneren Streekziekenhuis …..
- De Advent van nieuwe diplomaten..
- Subsidies voor projecten slavernijverleden kunnen worden aa…..
- Botsing tussen twee zware machines bij Newmont zorgt voor o…..
- In het Duitse Bautzen protesteert extreemrechts tegen Pride…..
- Vivian Santusha Sahebdin Hardeveld (48) Amsterdam 8-8-2025..
- Koi Carper deelt eerste tik uit bij start mannen hoofdklass…..
- Byon Evan Benschop..
- Analyse van het IDB-ultimatum aan Suriname: Rechter versus …..
- President belooft officiële erkenning inheemsen en stop con…..
- Laatste horde Natio WK 2026..