Harish Monorath, minister van Justitie en Politie (JusPol), heeft gisteren voorafgaand aan de vergadering van de Raad van Ministers gezegd, dat het ministerie niet rechtstreeks betrokken is geweest bij de meest recente aankoop van dienstvoertuigen. De aanschaf verliep via het ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO). Volgens Monorath is ook uit de samenleving waardevolle informatie binnengekomen. “Ik werk met burgerparticipatie. Wij hebben tips ontvangen, dat bepaalde voertuigen helemaal niet voor Justitie en Politie waren aangeschaft. Dat zijn we bezig verder in beeld te brengen met het ministerie van OWRO”, aldus Monorath. Daarnaast wees de minister op vermeende onregelmatigheden bij de overdracht van voertuigen. “We hebben geconstateerd, dat er overdrachten zijn geweest door niet-bevoegde instanties vanwege ministeries. Dat moet worden onderzocht.
Na het onderzoek zal worden na gegaan in hoeverre er strafrechtelijke maatregelen tegen deze zaken kunnen worden ingediend. Vanuit de verschillende lagen van het overheidssysteem, moet bekeken worden, hoe de overdracht en distributie precies heeft plaatsgevonden”, aldus Monorath.
Ook benadrukte hij , dat het erg jammer is geweest, dat men geen nieuwe voertuigen heeft gekocht voor het ministerie van Justitie en Politie. “Wanneer je ziet dat het prijsverschil tussen een nieuw voertuig en een zogenoemd ‘A1-voertuig’ slechts tussen de USD 8.000 en 9.000 ligt, dan is het jammer, dat er niet voor nieuw gekozen is”, aldus Monorath.
Volgens de minister kampen de geleverde voertuigen met ernstige mankementen. Bij de brandweer zijn inmiddels vier van de zes auto’s onbruikbaar.
“De garanties die er betrekking op hebben, zijn beperkt. Zo geldt de garantie bijvoorbeeld wel op de gearbox, maar niet op de banden. Sommige auto’s zijn geleverd met slechte banden of kromme velgen. Het resultaat is dat voertuigen er mooi uitzien, maar stil staan, omdat ze niet rijden”, aldus Monorath. De bewindsman stelde, dat financiële zaken zwaar drukken op het ministerie: “Het opknappen van één Ford Ranger kost ons al tussen de 60.000 en 80.000 SRD. Deze kosten stonden niet op de begroting en ook niet op de post onvoorzien, maar komen nu wél voor rekening van JusPol.”
Naast de kwestie van de voertuigen, kondigde Monorath ook de start van de Vakantieveiligheidsmaand aan. Hierbij moet de politie extra zichtbaar aanwezig zijn. “Meer inzet en meer zichtbaarheid betekent meer voertuigen, meer brandstof en meer manschappen.
Er is echter een landelijk tekort, waardoor agenten langere diensten moeten draaien. Toch blijven wij ons inzetten voor de veiligheid van het land”, aldus Monorath.
The post Monorath: ‘Ik werk met burgerparticipatie’ ..
- Felle discussie in DNA na opmerking over ontslag korpschef …..
- Illegale visserij voornaamste aandachtspunt ontmoeting pres…..
- Begrotingstekort over 2025 is nu 6% van het BBP..
- Visserscollectief vraagt president Simons om aanpak illegal…..
- Rijstsector worstelt met regen, hoge kosten en slechte mark…..
- Minister Pokie: “Diensten van Sozavo zijn gratis”..
- Thelma Rosaline Elshot – Tjin-Asjoe..
- Wiedjaichandre (Stanley) Narain..
- Iwan Stefanus Lantveld..
- Pak tjauwmin in ruil voor seks met minderjarige..
- Keizer Albert onder vuur..
- Anwar Moenne benoemd tot waarnemend directeur Openbaar Groe…..
- Isaacs: ‘Functie korpschef lijkt politieke speelbal’..
- Menzo neemt 28 spelers op in voorselectie WK-kwalificatie..
- Opmerkelijk afscheid korpschef..
- Ook leerlingen met vier onvoldoendes maken herexamen..
- Minister Noersalim bespreekt uitdagingen met bond LVV perso…..
- Reactie PR KPS op krantenartikel “Eigenaar beweert dat deel….
- Stichting viert jaardag Nola Hatterman met leerlingen Broko…..
- Michael Marengo toegelaten tot De Nationale Assemblee..
- Misiekaba bespreekt uitdagingen met bloedbank Surinaams Rod…..