Harish Monorath, minister van Justitie en Politie (JusPol), heeft gisteren voorafgaand aan de vergadering van de Raad van Ministers gezegd, dat het ministerie niet rechtstreeks betrokken is geweest bij de meest recente aankoop van dienstvoertuigen. De aanschaf verliep via het ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO). Volgens Monorath is ook uit de samenleving waardevolle informatie binnengekomen. “Ik werk met burgerparticipatie. Wij hebben tips ontvangen, dat bepaalde voertuigen helemaal niet voor Justitie en Politie waren aangeschaft. Dat zijn we bezig verder in beeld te brengen met het ministerie van OWRO”, aldus Monorath. Daarnaast wees de minister op vermeende onregelmatigheden bij de overdracht van voertuigen. “We hebben geconstateerd, dat er overdrachten zijn geweest door niet-bevoegde instanties vanwege ministeries. Dat moet worden onderzocht.
Na het onderzoek zal worden na gegaan in hoeverre er strafrechtelijke maatregelen tegen deze zaken kunnen worden ingediend. Vanuit de verschillende lagen van het overheidssysteem, moet bekeken worden, hoe de overdracht en distributie precies heeft plaatsgevonden”, aldus Monorath.
Ook benadrukte hij , dat het erg jammer is geweest, dat men geen nieuwe voertuigen heeft gekocht voor het ministerie van Justitie en Politie. “Wanneer je ziet dat het prijsverschil tussen een nieuw voertuig en een zogenoemd ‘A1-voertuig’ slechts tussen de USD 8.000 en 9.000 ligt, dan is het jammer, dat er niet voor nieuw gekozen is”, aldus Monorath.
Volgens de minister kampen de geleverde voertuigen met ernstige mankementen. Bij de brandweer zijn inmiddels vier van de zes auto’s onbruikbaar.
“De garanties die er betrekking op hebben, zijn beperkt. Zo geldt de garantie bijvoorbeeld wel op de gearbox, maar niet op de banden. Sommige auto’s zijn geleverd met slechte banden of kromme velgen. Het resultaat is dat voertuigen er mooi uitzien, maar stil staan, omdat ze niet rijden”, aldus Monorath. De bewindsman stelde, dat financiële zaken zwaar drukken op het ministerie: “Het opknappen van één Ford Ranger kost ons al tussen de 60.000 en 80.000 SRD. Deze kosten stonden niet op de begroting en ook niet op de post onvoorzien, maar komen nu wél voor rekening van JusPol.”
Naast de kwestie van de voertuigen, kondigde Monorath ook de start van de Vakantieveiligheidsmaand aan. Hierbij moet de politie extra zichtbaar aanwezig zijn. “Meer inzet en meer zichtbaarheid betekent meer voertuigen, meer brandstof en meer manschappen.
Er is echter een landelijk tekort, waardoor agenten langere diensten moeten draaien. Toch blijven wij ons inzetten voor de veiligheid van het land”, aldus Monorath.
The post Monorath: ‘Ik werk met burgerparticipatie’ ..
- Jessurun, De Haan en Bissessur officieel verdachten in SLM-…..
- Ruim 8,3 miljoen mensen in Mexico tussen 2022 en 2024 uit ….
- China en India in nauw contact om hervatting directe vlucht….
- Colombiaans-Venezolaanse activiste Martha Grajales aangekla….
- Brad Pitt breekt records met F1-film.
- MinOWC leeft mee met nabestaanden overleden student Mulo Ho…..
- USD 63.000 VOOR CARIFESTA..
- Geschokt..
- Ontmoeting Trump en Poetin in Alaska levert geen doorbraak …..
- OM DIGITALISEERT, MAAR VERGEET KEUZEVRIJHEID BIJ BETALINGEN..
- Minister Huur geïnformeerd over kerntaken afdelingen RO..
- ‘Onoplettende’ DNA-leden..
- Samenwerking cruciaal voor gezondere toekomst..
- Juspol-minister Monorath bij Hof van Justitie: ‘Waarborgen …..
- VES: “President Simons moet fiscale discipline waarmaken…..
- Cuba wil sterkere positie Spaans in Surinaams onderwijs..
- TCT-minister en IDB-delegatie bespreken urgente onderwerpen…..
- Zorgovereenkomst zorgt voor debat in De Nationale Assemblee..
- Minister GBB werkt aan ontsluiting naar gebieden van uitgeg…..
- George Ramjiawansingh laat onuitwisbare stempel achter op S…..
- Voormalig coalitie-DNA-lid tankte voor SRD 165.000 gratis b…..