Harish Monorath, minister van Justitie en Politie, heeft zich kritisch uitgelaten in een interview met Tra Fas’De, over de ontvreemding van in beslag genomen drugs en gelden die onder toezicht van de politie stonden. De bewindsman zei, dat hij nog moet praten met de korpschef over de zaak, waarin USD 300.000 , 1,5 kilogram drugs verdwenen zijn, terwijl bij het politiebureau Munder ruim SRD 3 miljoen, zou zijn verduisterd.
“Dit is een ernstige zaak. Niet alleen is er mogelijk sprake van interne nalatigheid of corruptie, maar het schaadt ook het imago van de politie enorm. Als het imago van de politie onder druk staat, verliest de burger het vertrouwen in de rechtsstaat”, aldus Monorath.
Volgens de minister maakt de timing de zaak extra zorgwekkend: het incident werd al in april ontdekt, maar kwam pas vier maanden later naar buiten. “We moeten transparant zijn. Dit soort informatie, mag niet onder het tapijt worden geveegd.”
Monorath benadrukte dat hij naast opheldering, ook harde cijfers verwacht. “Ik wil weten hoe vaak dit soort zaken zich hebben voorgedaan. We kunnen niet op basis van geruchten opereren. Alleen met feiten kunnen we effectief optreden.”
Volgens Monorath hebben de incidenten plaatsgevonden onder het toezicht van politiefunctionarissen, wat volgens hem, volstrekt onacceptabel is. Hij roept op tot volledige transparantie en een harde aanpak van corruptie binnen de gelederen van het korps.
Maandag volgt er een spoedoverleg met de korpschef. Monorath wil daarbij niet alleen uitleg, maar ook duidelijke cijfers, over hoeveel van dit soort zaken zich eerder hebben voorgedaan.
De verduisteringszaak bij bureau Munder draait om een civiele betaling. De benadeelde kreeg uiteindelijk slechts ongeveer SRD 100.000 terug. De rest van het bedrag is verdwenen. De afdeling Onderzoek Politionele Zaken heeft de zaak onderzocht, getuigen gehoord en bewijsmateriaal verzameld. Nu wordt gewacht op toestemming van het Openbaar Ministerie om de betrokken politieagenten officieel te horen.
Daarnaast zei Monorath, dat de politie niet boven de wet staat en dat op korte termijn, er maatregelen genomen moeten worden. Volgens hem is dit niet langer een incident, maar een patroon van structurele onregelmatigheden binnen het korps. “Er is een ethische code binnen de politie, en daar moet streng op worden toegezien. We moeten schoon schip maken”, aldus Monorath. Hij erkende, dat de gemeenschap zich steeds onveiliger voelt en dat het vertrouwen in de politie afneemt. “Dat wordt nog erger, wanneer blijkt dat politiemannen zelf verdachten zijn in grote zaken’’, zei Monorath. ‘’Er is nu extra aandacht voor het korps. Bij elke wisseling van de wacht komen beschuldigingen van corruptie aan het licht. Het is tijd dat we daar eindelijk consequent tegen optreden. Het is genoeg geweest.”
The post Monorath: ‘Er is nu extra aandacht voor het korps’ ..
- Essed: “Slechts helft van ministersteam regering-Simons ges…..
- Weetje van de dag – Vandaag in 1784: Russen beginnen zich i…..
- India en Pakistan domineren melkgroei, EU raakt achterop..
- Trofeejagers doden jonge leeuw Blondie in Zimbabwe: “Ze lok…..
- India handhaaft Russische olie-import ondanks dreigementen …..
- Open dag FHR: ‘De echte uitdaging begint nu pas’..
- Simone Badal pleit voor Caribisch kankeronderzoek..
- Jess Glynne boos op het Witte Huis om misbruik van lied..
- Dua Lipa krijgt Kosovaarse nationaliteit van president..
- Pamela Anderson en Liam Neeson zorgen voor speculatie..
- Priyanka Chopra mogelijk terug in Bollywood met ‘Love &…..
- IDB wijst op contractbreuk Suriname bij uitvoering vonnis V…..
- Dagblad Suriname, maandag 4 augustus 2025..
- Essed: helft ministersteam lijkt geschikt..
- Populistische liefdadigheid bij gebrek aan armoedebeleid..
- Cultuur, regen en ritme kleuren festivalweekend in Nickerie..
- Geef slachtoffers een stem in de rechtszaal..
- Driedaags Festival De Guianas gehouden in Nickerie..
- Militairen en leden KPS sluiten meertalige taaltraining suc…..
- Vooruitgang in samenwerking tussen Caribisch gebied en Afri…..
- GERHARDINA PAULINA WOLFF (100) Paramaribo 28-7-2025..