Na de bekendmaking van de VHP-assembleekandidaten en de officiële overhandiging van de namen aan partijvoorzitter tevens president Chandrikapersad Santokhi, afgelopen zondag bij Stichting De Olifant, zei Santokhi dat de lijst nog niet definitief is. In de aanloop naar 25 maart 2025, de deadline voor indiening bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS), kunnen er nog wijzigingen plaatsvinden.
Santokhi zei dat de partij veel verzoeken ontvangt, zowel telefonisch als schriftelijk, van personen die kandidaat willen worden. “Er wordt naar iedereen geluisterd. Ook al is de lijst met 51 namen al bekendgemaakt, wijzigingen blijven mogelijk”, aldus Santokhi.
Daarnaast benadrukte de voorzitter van de verkiezingscommissie dat er slechts één lijst is ingediend bij het VHP-hoofdbestuur. Volgens hem was er een mogelijkheid voor meerdere lijsten, maar het feit dat er slechts één is ingediend, toont de eenheid binnen de partij aan. “De VHP is een grote partij met structuren in alle districten en veel leden. Onze statuten bepalen, hoe een lijst ingediend moet worden, en het feit dat we één gezamenlijke lijst hebben, is een duidelijk signaal naar zowel de partij als de buitenwereld”, aldus Santokhi.
Hij benadrukte dat de huidige lijst een intern karakter heeft en nog besproken wordt binnen de partij. Pas na de definitieve indiening bij het CHS, zal deze als officieel worden beschouwd. “De VHP hanteert moderne en verregaande statuten, en we volgen een zorgvuldig intern verkiezingsproces.”
Verder meldde Santokhi dat er al een toetsing van de kandidaten heeft plaatsgevonden. Daarbij is gebleken dat één kandidaat niet voldeed aan de nationaliteitsvereisten en daarom moet terugtreden. “We hebben meerdere gesprekken gevoerd met deze persoon en een goed overleg gehad”, aldus Santokhi.
The post ‘Mogelijke wijzigingen in VHP-kandidatenlijst vóór 25 maart’ ..
- Fact-Finding ondernemersmissie uit India komt naar Suriname..
- KLM binnenkort ook naar Guyana..
- Frits Bolkestein (1993-2025) – ‘Suriname is een…..
- Voorwaarts in blessuretijd langs Inter Wanica..
- Econoom Ramautarsing: “Wij gaan drie magere jaren tegemoe…..
- Twee ministers op kandidatenlijst van de VHP..
- Brede afwijzing Venezolaanse militaire actie in Guyana’s ze…..
- Buurman betrapt tijdens nachtelijke inbraak..
- President in Ramadan-boodschap: Laster zal God niet behagen..
- Verdachte voor diefstal ruitenwissers door omstanders aange…..
- Guyanese president publiceert opnieuw onjuiste kaart van Su…..
- NDP: Ramadan, zuiverheid van gedachten en handelen..
- Commerciële sekswerkers Anamoestraat en omgeving verwijder…..
- Ramadan boodschap president Chandrikapersad Santokhi ..
- SVV 1 en Yelyco op voorsprong in U15-meisjes volleybal play…..
- Menzo haalt Shaquille Stein bij voorselectie Natio..
- Politie treedt op: commerciële sekswerkers Anamoestraat en …..
- Wereldbank looft samenwerking met Suriname..
- Verdachte (24) van beroving Chinese winkel op 6 januari is …..
- OAS: ‘Het Venezolaanse regime moet onmiddellijk stoppen met…..
- Overheid neemt snelle maatregelen na dambreuk Weg naar Zee..