Na de bekendmaking van de VHP-assembleekandidaten en de officiële overhandiging van de namen aan partijvoorzitter tevens president Chandrikapersad Santokhi, afgelopen zondag bij Stichting De Olifant, zei Santokhi dat de lijst nog niet definitief is. In de aanloop naar 25 maart 2025, de deadline voor indiening bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS), kunnen er nog wijzigingen plaatsvinden.
Santokhi zei dat de partij veel verzoeken ontvangt, zowel telefonisch als schriftelijk, van personen die kandidaat willen worden. “Er wordt naar iedereen geluisterd. Ook al is de lijst met 51 namen al bekendgemaakt, wijzigingen blijven mogelijk”, aldus Santokhi.
Daarnaast benadrukte de voorzitter van de verkiezingscommissie dat er slechts één lijst is ingediend bij het VHP-hoofdbestuur. Volgens hem was er een mogelijkheid voor meerdere lijsten, maar het feit dat er slechts één is ingediend, toont de eenheid binnen de partij aan. “De VHP is een grote partij met structuren in alle districten en veel leden. Onze statuten bepalen, hoe een lijst ingediend moet worden, en het feit dat we één gezamenlijke lijst hebben, is een duidelijk signaal naar zowel de partij als de buitenwereld”, aldus Santokhi.
Hij benadrukte dat de huidige lijst een intern karakter heeft en nog besproken wordt binnen de partij. Pas na de definitieve indiening bij het CHS, zal deze als officieel worden beschouwd. “De VHP hanteert moderne en verregaande statuten, en we volgen een zorgvuldig intern verkiezingsproces.”
Verder meldde Santokhi dat er al een toetsing van de kandidaten heeft plaatsgevonden. Daarbij is gebleken dat één kandidaat niet voldeed aan de nationaliteitsvereisten en daarom moet terugtreden. “We hebben meerdere gesprekken gevoerd met deze persoon en een goed overleg gehad”, aldus Santokhi.
The post ‘Mogelijke wijzigingen in VHP-kandidatenlijst vóór 25 maart’ ..
- Politieke winst belangrijker dan sociale cohesie?..
- Dader moord op vrouw maakt einde aan zijn leven..
- Nickerie ontvangt schoolmeubilair en medische (hulp)goedere…..
- Leven Frits van Troon op witte doek..
- KTPI hoopt comeback te maken met nieuwe voorzitter..
- President ontkent: verhoging sociale uitkeringen is geen ve…..
- Ministerraad moet nog beslissen over aankoop nieuw pand voo…..
- Agrarische sector Suriname nog steeds niet voorbereid op ge…..
- Hooggerechtshof: Trump mag betalingen hulporganisaties niet…..
- Jonge vrouw om het leven gebracht door partner..
- Autobrand aan de Kasyustraat in Nickerie..
- Gratis medisch advies tijdens Heart for Women-initiatief..
- Inter Milan en Oranje-rechtsback Dumfries feliciteren SML m…..
- President Santokhi leest voor aan leerlingen van O.S. Midde…..
- SVS viert 74 jaar en zet in op vernieuwing, partnerschappen…..
- Verhoging sociale uitkeringen geen verkiezingsstunt, zegt p…..
- Leidraad voor LGBTQ+ inclusieve gezondheidszorg..
- Lectorenteam PTC deelt voortgang en plannen met president S…..
- Regen in de ochtend, onweersbuien in de middag..
- Regering keurt verhoging uitkeringen en bijstand goed..
- VES: 5.000 gezondheidszorg verleners met hoger salaris; een…..