De kans is groot dat De Nationale Assemblee (DNA) na de inauguratie van de president en vicepresident een verzoek zal richten aan het Centraal Hoofdstembureau (CHS) om de opengevallen zetels in het parlement in te vullen. Vaststaat dat Jennifer Geerlings-Simons en Gregory Rusland hun DNA-lidmaatschap zullen neerleggen vanwege hun verkiezing tot respectievelijk president en vicepresident.
In de wandelgangen circuleren verschillende namen als potentiële kandidaat-ministers. Mike Noersalim, André Misiekaba, Melvin Bouva, Sarwan Ramai, Ismanto Adna en Lalinie Gopal worden genoemd als kandidaat-ministers namens de NDP. De ABOP heeft Marinus Bee, Miquella Huur, Harish Monorath en David Abiamofo voorgedragen voor een ministerspost.
Het blijft voorlopig speculeren wie daadwerkelijk minister wordt, al hebben A20 en de BEP als enige partijen al in een vroeg stadium hun kandidaat-ministers bekendgemaakt. Het gaat hierbij om respectievelijk Andrew Baasaron en Raymond Landveld.
In gesprek met Radio ABC laat CHS-voorzitter Lilawati Punwasi weten dat het CHS, zodra het verzoek wordt ontvangen, in vergadering bijeen zal komen om de procedure af te handelen. De kandidaten die op basis van de uitslag in aanmerking komen om door te schuiven, moeten zich vervolgens bij het CHS melden om hun benoeming te aanvaarden. Daarna worden zij formeel toegelaten tot het parlement, nadat hun documenten door de DNA zijn gecontroleerd.
Indien een kandidaat aangeeft de zetel niet te willen aanvaarden, wordt dit doorgegeven aan het parlement en zal de verkiezingsautoriteit de eerstvolgende geschikte persoon op de kandidatenlijst aanwijzen.
- Besluit Brunswijk bepalend voor het verkiezen van Simons in…..
- Wateroverlast veroorzaakt file Indira Gandhiweg..
- Sheila Kort onderzoekt effect kwik en lood op lever- en nie…..
- Informatie OM over spraakmakende zaak Sunparklaan..
- Koers wordt bepaald door goed monetair beleid en niet door …..
- OM: Contactverbod verdachten beroving Sunparklaan..
- Petronas en Staatsolie ondertekenen contract voor Blok 66 i…..
- Nieuwe Haven ‘Dordt’ aan Surinamerivier: ‘Natuurlijk diep, …..
- Verkiezingsuitslag zonder bindendverklaring OKB niet rechts…..
- Staatsolie en PETRONAS sluiten productiedelingscontract voo…..
- Politiebrigadier tevens JIT-lid vermoedelijk betrokken bij …..
- OM moet onderzoek doen naar onverantwoord handelen regering…..
- SAB NV introduceert PalmX handsanitizer..
- Staatsolie en Petronas tekenen productiedelingscontract blo…..
- Autodieven actief in Suriname: drie Toyota Vitz gestolen in…..
- Staatsolie en Petronas ondertekenen productie-delingscontra…..
- Oude aardappels in nieuwe uienzakken..
- Ripdeal in plaats van goudroof: politie houdt verdachten aa…..
- R. Kelly met spoed opgenomen in ziekenhuis na overdosis..
- Energiedeskundige roept op tot hervorming petroleumfiscale …..
- Vermoedelijk betrokkenheid politiefunctionaris van JIT bij …..