Twee mannen, Soerin ‘Moen’ R. en Sudeshkoemar ‘Radjoe’ B., zijn aangehouden na een melding van een gekwalificeerde diefstal aan de Amaryllisweg. De aanhouding volgde op een telefonische tip van een getuige die de verdachte handelingen had waargenomen. Beide verdachten werden echter later integraal vrijgesproken door de rechter.
ADVERTENTIE
De diefstal vond plaats toen de benadeelde, V.G., niet thuis was. Zijn buurman, H.K., zag een persoon uit de woning van V.G. rennen en waarschuwde de eigenaar. Bij thuiskomst ontdekte V.G. dat zijn televisie en enkele levensmiddelen waren gestolen. Samen met H.K. en twee andere buurtbewoners ging hij op zoek naar de verdachte.
De zoektocht leidde hen naar een nabijgelegen bosschage, waar ze de verdachte, Soerin R. (beter bekend als Moen), aantroffen. Na een poging tot vlucht werd Moen door de buurtbewoners tegengehouden en overgedragen aan de politie. Moen ontkende echter de diefstal en beweerde dat hij niets van de gebeurtenis wist, bewerend dat hij bij zijn neef was.
Echter, een andere getuige bevestigde dat Moen eerder die avond op een bromfiets was gezien, samen met een man die hij als Radjoe herkende. De getuige had sterke vermoedens dat Moen betrokken was bij eerdere diefstallen in de buurt, waaronder de diefstal van een gascilinder uit zijn woning.
Hij beschreef gedetailleerd hoe hij Moen had gezien uitstappen van de bromfiets en het bosschage inliep, om enkele seconden later weer naar buiten te komen met een grote zak. Die zak, waarvan werd vermoed dat deze vol met gestolen goederen was, bleek later banaan te bevatten, die als gestolen werd gemeld door een lokale boer.
Na deze informatie werd Sudeshkoemar Radjoe B. ook opgespoord en aangehouden door de politie. Ook hij ontkende enige betrokkenheid bij de diefstal. Hij werd geconfronteerd met de getuigen die hem herkenden als de persoon die Moen had afgezet vlak voor het moment van de diefstal. De getuigen verklaarden dat Radjoe Moen omstreeks 22:45 uur langs de weg had afgezet, waarna Moen het bosschage inliep.
Desondanks werden beide verdachten door de rechter integraal vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. Er werd geen direct bewijs geleverd dat zij daadwerkelijk betrokken waren bij de diefstal. De rechter gelastte daarnaast de teruggave van drie gascilinders die eerder in beslag waren genomen.
In hun verklaring na de uitspraak gaven de verdachten aan gebroken te zijn door hun detentie. Radjoe gaf aan een kans te willen krijgen en beloofde zich niet meer bezig te houden met strafbare feiten.
- Advocaat Lobo: “OM schuwt geen middelen om imago te bescher…..
- President: Oproepingskaart symbool democratie..
- SVB hangt schorsing door Fifa boven het hoofd..
- Rusland: NPS focust niet op samenwerkingen..
- Surinaamse Voetbalbond onder druk na juridische stappen clu…..
- Na vertrek PL: VHP bevestigt toewijding aan regeerakkoord..
- VHP consolideert voorsprong in laatste peiling – Mathoera w…..
- ‘Standpunt Sova over inwerkingtreding nieuw Burgerlijk Wetb…..
- Sterke impuls voor ananasteelt in Suriname..
- Santokhi presenteert plannen voor tweede regeertermijn..
- Wat voor soort president heeft Suriname nodig?..
- Herman Jintie: “Uitvoering beleidsplan Medische Zending gro…..
- Eindelijk een vrouwelijke presidentskandidaat van allure..
- President en first lady ontvangen eerste oproepingskaart..
- HVB: Leegstandsheffing om verval Paramaribo tegen te gaan..
- Politie treedt op: bar rond middernacht gesloten te Rainvil…..
- ‘Soca to the Bone’ brengt ultieme carnaval vibe..
- PL per direct uit regering – ‘Regering ondermijnt rec…..
- Rechter beslist: Mag een callcenter de rust van een woonwij…..
- FIFA waarschuwt voor schorsing bij rechterlijke inmenging i…..
- PL houdt coalitie voor gezien..