De Faculteit der Wis- en Natuurkundige Wetenschappen van de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) beschikt over een moderne chemie practicumzaal. Het betekent een belangrijke verbetering voor het onderwijsaanbod van de faculteit, die momenteel circa 110 studenten telt, verdeeld over vier studierichtingen.
“Dankzij de uitbreiding kunnen we meer studenten accommoderen, meer onderzoek faciliteren en ook dienstverlening richting externe partijen uitbreiden”, aldus decaan Kartika Doerdjan-Ramoutar. In de toekomst zal een vierde fase worden geïmplementeerd, waarin de installatie van zuurkasten gepland staat. Deze uitbreiding moet het lab transformeren tot een volwaardig scheikundelaboratorium.
De practicumzaal werd op donderdag 17 april door president Chan Santokhi geopend. Hij moedigde de studenten aan om optimaal hiervan gebruik te maken en sprak van een investering in hun toekomst. De modernisering van deze practicumzaal is mede mogelijk gemaakt dankzij een schenking van de regering van India, in het kader van het Quick Impact Project (QIP)-initiatief.
Ambassadeur Subhash Gupta van India benadrukte dat deze oplevering niet slechts een fysieke bijdrage betreft, maar vooral een investering is in de toekomst van jonge Surinamers. Hij riep studenten op om het maximale uit deze faciliteit te halen en zich te blijven inzetten voor zichzelf, hun gemeenschap en hun land.
Ambassadeur Joan Ilahi, voorzitter van de presidentiële stuurgroep Programma’s en Projecten Suriname-India en tevens adviseur op het ministerie van Buitenlandse Zaken, stond stil bij de samenwerking die tot de realisatie van het scheikundelaboratorium heeft geleid. Zij sprak van het resultaat van nauwe bilaterale afstemming en duurzame vriendschap tussen Suriname en India.
- Surinaamse onderscheiding voor Cees Verschoor..
- Vier panden in de binnenstad door brand verwoest; belendend…..
- Eigenaar Chyco Supermarkt: ‘Brandweer eerder deze week bij …..
- Modern pompgemaal moet wateroverlast Morgenstond verhelpen..
- Felle brand legt panden Henck Arronstraat in de as..
- OW-minister Nurmohamed: ‘Reactie Onderwijs op Yogh Fontein…..
- Nurmohamed wederom gebelgd..
- Cubaanse leerkrachten ontvangen al maanden geen loon..
- Atompai en Blai slachtoffer van gewapende overval bij Naski…..
- Begraafplaatsen Paramaribo raken vol: Ruimtegebrek dwingt t…..
- Atompai, Jackson Blai en ander slachtoffer overvallen; Blai…..
- Cultuursymposium moet leiden tot duurzaam actieplan..
- KPS-commissie Veiligheid verkiezingen 2025: ‘Veiligheid ver…..
- Managing director Lucky Store: “Ik ben echt verbitterd”..
- Amoksi: “Brandweer niet toereikend uitgerust”..
- Rechtszaken tegen beroepsresultaat president race tegen de …..
- President Santokhi: ‘Gezamenlijk zal er worden herbouwd en …..
- Bewoners Helena en Altona doen beroep op president om ontru…..
- Fysiotherapieafdeling AZP krijgt kleurrijke transformatie..
- Hoe gaat Ghetto Papa NDP de US$ 4 miljard schuld aflossen d…..
- Veel bewolking met wat regen..