Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) heeft op maandag 10 maart 2025 een missie bestaande uit Indiase ondernemers ontvangen voor een beleefdheidsbezoek. De naam waaronder de missie zich in Suriname oriënteert, is Doing Business in Suriname. De missie werd begeleid door leden van de presidentiële werkgroep Expanding Business with India.
De fact-finding missie bestaat uit ondernemers uit diverse sectoren en heeft tot doel zaken te doen in Suriname, zoals joint ventures aan te gaan met lokale ondernemers en kennis en diensten uit te wisselen met lokale bedrijven, instituten en organisaties. India is een van de snelst groeiende economieën ter wereld en biedt een grote afzetmarkt voor Surinaamse producten. Tegelijkertijd kanSuriname profiteren van Indiase investeringen en technologie.
Minister Mac Andrew zei bij deze gelegenheid dat hij investeringen verwelkomt die niet alleen de economie zullen stimuleren, maar ook kunnen bijdragen aan werkgelegenheid en de ontwikkeling van de arbeidsmarkt. Naast werkgelegenheid zijn vakscholing en ondernemerstrainingen cruciale factoren in de ontwikkeling van een sterke economie. De bewindsman moedigde daarom de samenwerking aantussen Indiase bedrijven en de opleidingsinstituten van het ministerie, in dit geval de Stichting Productieve Werkeenheden (SPWE), de Suriname Hospitality & Tourism Training Centre (SHTTC) en de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO), zodat de beroepsbevolking kan profiteren van internationale expertise.
Dit kan een belangrijke bijdrage leveren aan de kennisontwikkeling inSuriname. Mac Andrew vindt dat economische groei hand in hand moet gaan met duurzaamheid en maatschappelijke verantwoordelijkheid. Investeringen die rekening houden met eerlijke lonen en sociale impact zullen een positieve en langdurige bijdrage leveren aan de samenleving. De minister hoopt datdeze ontmoeting het begin zal zijn van vruchtbare samenwerkingen die zullen leiden tot gedeelde groei en ontwikkeling.
- Hof van Justitie: Jones moet uitspraken rectificeren..
- Spoed behandeling kortgedingen PVP en NOP..
- Verenigde Staten feliciteren Ramdin met verkiezing tot OAS-…..
- Separatisten vallen passagierstrein aan in Pakistan..
- Nederlandse juristen en studenten op studiereis in Suriname…..
- Sanitaire voorzieningen Swami Wirjanandschool gerenoveerd..
- Missie Indiase ondernemers voor beleefdheidsbezoek op AWJ..
- Hoofdkapitein Amoesi: “Er is rust en orde bij NPS”..
- ‘Investeringen in Defensie blijven cruciaal voor de toekoms…..
- Bewoners Rainville klagen over nachtelijke overlast door mo…..
- Boot voor plantage Kroonenburg..
- Regering vraagt alertheid bij ‘fake’ berichten..
- Slachtoffers huiselijk geweld: ‘Hulp vragen is geen schande…..
- Openbrief: Verheffing Huisartseninstituut tot staatsbedrij…..
- West Wing AZP opgeleverd en behandelunits geopend..
- Ruim 50 Nederlandse advocaten op studiereis in Suriname..
- Bestuur SBB stuurloos, houtsector in problemen..
- Minister Nurmohamed: “Geen populistische projecten, maar du…..
- NPS EN SPA-LIJST LIJKEN OP HET BAASJE..
- PVP in beroep bij de rechter om uitsluiting deelname verkie…..
- Onweersbuien in de middag..