NDP-topper en tevens ex-assembleelid André Misiekaba pleit ervoor dat bij de behandeling van het grondenrechtenvraagstuk een duidelijke balans wordt gevonden tussen de belangen van de inheemse en tribale volkeren en de rest van de samenleving. Hij ziet het tijdens deze regeerperiode niet meer goed komen, omdat de regering en het parlement al in de verkiezingsmodus zitten.
Misiekaba stelt daarom voor om dit vraagstuk over te laten aan de komende regering, die het moet afhandelen. De standpunten zijn duidelijk, hoewel het niet eenvoudig is. In gesprek met ATV zegt Misiekaba dat de dorpen bij wet erkend moeten worden. De centrale overheid moet de rechten erkennen, waarna verdere stappen kunnen worden genomen. Zolang dit uitblijft, lijkt er geen vooruitgang te worden geboekt.
Hij ging ook in op de deal met Chinalco. Hij stelt dat de overheid vooraf toestemming moet vragen aan de dorpelingen en hen moet informeren over de plannen. Dit alles in het kader van Free, Prior, and Informed Consent (FPIC). Dit concept wordt gebruikt om de rechten van inheemse volkeren en lokale gemeenschappen te beschermen, vooral in situaties waarin hun land, hulpbronnen of leefomgeving worden aangetast door externe projecten, zoals mijnbouw, boskap of infrastructuurontwikkeling.
Misiekaba is blij dat de bewoners van het gebied hebben geprotesteerd en dat ook vanuit de politiek een signaal is gegeven om de zaak on hold te plaatsen. Hij pleit voor het opnieuw bespreken van de conceptwet, waarover het parlement en de regering zich in eerste instantie al hadden uitgesproken.
Daarna is een nota van wijziging toegevoegd, waardoor de zaak opnieuw is vastgelopen. De NDP-topper eist dat deze wijziging wordt geschrapt, zodat er een basis is om verder van gedachten te wisselen.
- Weg naar OAS-leiderschap lijkt geplaveid voor Ramdin..
- Wegomlegging kruising Zwartenhovenbrug-/Sophie Redmondstraa…..
- Amoksi: ‘Geen groepsverkrachting, maar groepsseks binnen KP…..
- Santokhi: ‘Verhoging sociale uitkeringen geen verkiezingsst…..
- 22-jarige om het leven gebracht door partner..
- Wereldbank wijzigt beleid: Centraal aanspreekpunt in Surina…..
- ‘Niets nog definitief bij kandidering Optsu’..
- Simons ontvangt T-shirt voor campagne “Jouw stem het versch…..
- Minimumuurloon van SRD 49,12 naar SRD 52,47..
- Onmiddellijke actie op noodsituatie Weg naar Zee..
- EU-leiders steunen defensie-uitbreiding en Zelensky..
- Man brengt 22-jarige vrouw om het leven, waarna hij de hand…..
- Nadere goedkeuringen en presentaties tijdens regeringsraads…..
- Minimumuurloon per april SRD 52,47..
- Cheng Koon Ching (m.b.a. Fung)..
- Naomi Eliza Robinson..
- Verdachte pleegt suïcide na moord op partner..
- Venezuela hekelt aanwezigheid van 28 buitenlandse schepen i…..
- Suriname in de schijnwerpers: Tragikomedie van deze week (1…..
- President Santokhi leest voor op O.S. Middenpad Kwatta..
- Van Dubai tot Singapore..