De totale volksgezondheid is dringend toe aan institutionele versterking. Volgens minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid is de nieuwe leiding nog bezig met een quickscan om te komen tot een nulmeting. De bewindsman zegt dat zijn voorganger een listing heeft achtergelaten met de projecten die pending zijn. “Sommigen zijn duidelijk, sommigen onduidelijk. Dat zijn we bezig uit te zoeken. Natuurlijk lopen de projecten door”, voegt minister Misiekaba eraan toe.
Ondanks dat alle werkers met hele krappe middelen hun best doen en de bewindsman daar bewondering voor heeft, is het echte probleem volgens hem dat het ministerie institutionele versterking behoeft. Als voorbeeld wees de bewindsman op het Bureau voor Openbare Gezondheidszorg (BOG), dat een cruciale rol speelt in preventie, maar onvoldoende is toegerust om die taak uit te voeren.
“De deskundigheid die nodig is, kunnen wij vaak niet aantrekken. Artsen die bijvoorbeeld onderzoeken zouden moeten doen, zijn niet bereid om dat te doen voor een ambtenarensalaris. Er moet dus iets veranderen bij het BOG.
- Onbewoond huis volledig afgebrand..
- Taskforce onderzoekt grondaanvragen en dubbele uitgiftes..
- Herexamens leerjaar 12: nieuwe kansen voor leerlingen.
- Reyme: delen van de samenleving niet content met sommige na…..
- Strafzaak brandstichting Henck Arronstraat uitgesteld..
- Boost voor ananasverwerking Pierrekondre met complete produ…..
- Politie-inval bij Nazi-erfgename: Gestolen schilderij spoor….
- Mega Millions winnaar claimt recordprijs in Virginia.
- Claire’s sluit ruim 290 winkels in faillissementsproces.
- Brownsberg Natuurpark biedt al vele, vele jaren een trieste….
- Twee verdachten in strafzaak Bordo maken gebruik van laatst…..
- Khudabux: ‘Wij gaan voor transparantie en zullen onze stem …..
- Dodelijke aanrijding na twee maanden opgelost..
- Sonja Yvonne Naarden..
- Erop of eronder voor Robinhood tegen Dominicaanse tegenstan…..
- Minister Soeropawiro belooft transparantie bij grondproblem….
- Inheemse vrouwencoöperatie versterkt ananasproductie met ni….
- Misiekaba: ‘Institutionele versterking Volksgezondheid nood…..
- Diploma-uitreiking IHTC: Dubbelslag voor Gyanvi Sewgobind..
- President Simons: “EBGS vormt al 280 jaar fundament van Sur…..
- Cubaanse tiener kroont zich tot Miss Teen Earth 2025.