Minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid is bezig de spoedposten en de inzet van Cubaanse artsen weer te introduceren. De bewindsman begrijpt niet waarom deze voorzieningen, die bedoeld zijn om verlichting te bieden aan burgers in nood, door de vorige regering zijn stopgezet.
Volgens de minister zijn de spoedposten bedoeld om medische hulp dichter bij de burger te brengen, zodat niet iedereen direct naar de Spoedeisende Hulp van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP) hoeft te rennen bij een medische noodsituatie. Door het stopzetten van de spoedposten is de druk op de eerste hulp van het AZP juist toegenomen.
Tijdens een interview bij Bakana Tori via LIM FM benadrukte Misiekaba dat zelfs wanneer iemand via een spoedpost wordt doorverwezen naar het AZP, de patiënt in nood al gestabiliseerd is. Hij gaf aan dat president Jenny Simons ook heeft aangegeven dat dit onderwerp opgepakt moet worden en dat deskundigen al bezig zijn om de spoedposten weer operationeel te maken.
Over het inzetten van Cubaanse artsen gaf de bewindsman aan niet te begrijpen waarom dit beleid eerder is stopgezet. Hij gaf aan een goed gesprek te hebben gevoerd met de Cubaanse ambassadeur, die positief staat tegenover het voornemen van de regering om de samenwerking te hervatten.
Misiekaba vroeg zich af waarom artsen uit andere landen niet ingezet kunnen worden wanneer lokale artsen weigeren naar het binnenland te gaan. Volgens hem hebben de Cubaanse artsen al een jaar de taal geleerd, maar juist toen zij ingezet moesten worden, heeft de vorige regering het proces stopgezet.
- President Geerlings-Simons bespreekt bilaterale samenwerkin…..
- Nuravni Sallons onderscheiden bij TOYP Suriname 2025..
- Nieuwe Staatsraad-leden beëdigd..
- Sergio Gentle: “Pg Paragsingh gaf onbevoegd bevel tot mijn …..
- OAS noemt beschuldigingen tegen Ramdin ongegrond en misleid…..
- SSB lanceert digitale Import-Export Gids voor ondernemers..
- Guyana heeft laagste recidivecijfers ten opzichte van Surin…..
- Gerenoveerde kamers van Huize Ashiana nu bewoond door 76 ou…..
- Bronto Somohardjo nog niet opgeroepen voor verhoor in CLAD-…..
- SURGE-programma stimuleert duurzame groei bij Surinaamse be…..
- Komproe veroordeeld tot veertien jaar voor beroving, verkra…..
- Rechter volgt eis OM: 14 jaar celstraf voor geweldsexplosie…..
- DNA wil begroting 2025 binnen twee weken afronden..
- Overheid heeft een achterstandsbetaling van SRD 285 miljoen…..
- Adhin: ‘Begrotingsbehandeling mogelijk reeds volgende wee…..
- Vijftien leden Staatsraad beëdigd; VHP tekent protest aan..
- Korpschef Bryan Isaacs ontlast uit functie..
- Korpschef Isaacs uit functie gezet..
- Minister Misiekaba: AZP kampt met schuld van ruim SRD 285 m…..
- Korpschef Bryan Isaacs ontheven uit functie..
- Korpschef Isaacs per direct ontheven uit functie..