Minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid heeft een werkbezoek gebracht aan de bloedbank van het Surinaams Rode Kruis (SRK). Tijdens het bezoek kreeg hij van SRK-voorzitter Melvin Tjon Sie Fat uitleg over de werking van de bloedbank en de uitdagingen waarmee de organisatie te maken heeft.
De bloedbank, die als enige in Suriname verantwoordelijk is voor de bloedvoorziening, kampt met een structureel tekort aan bloeddonoren, mede door de terugval in donaties tijdens de COVID-19-pandemie.
Daarnaast zijn er financiële knelpunten: personeelskosten worden wel door het ministerie gedekt, maar exploitatie- en investeringskosten blijven een groot probleem. Ziekenhuizen hebben betalingsachterstanden, waarbij de schuld van het Academisch Ziekenhuis inmiddels is opgelopen tot ruim SRD 5,5 miljoen.
Ook het ontbreken van de onafhankelijke toezichtcommissie, zoals voorgeschreven in de Bloedwet van 2012, en het oneigenlijk gebruik van het Rode Kruisteken kwamen ter sprake. Misiekaba gaf aan de aanbevelingen mee te nemen in overleg met betrokken partijen om samen te werken aan het waarborgen van de continuïteit en kwaliteit van de bloedvoorziening.
- BEP herdenkt Ingi Dey en Javaanse immigratie..
- HET WOORD ‘PRECAIR’ IS TERUG..
- Twee politiefunctionarissen voorgeleid in diefstalzaak..
- Albanese bende opgerold die tientallen tonnen cocaïne naar …..
- Peggy Van Glaanen Weijgel (63) Amsterdam 8-8-2025..
- Edmé ( Pienke) Johanna Schubert (73) Den Haag, Nederland …..
- VHP: 135 jaar Javaanse immigratie en Dag der Inheemse volke…..
- Verkeersveiligheidsmaand: ‘Geen haast is een leven waardâ…..
- President Simons beperkt buitenlandse reizen: “Elke reis mo…..
- President Simons: “Samenwerken aan een gelukkig en voorspoe…..
- VHP benadrukt grondenrechten op Dag der Inheemsen en Javaan…..
- VSB sluit cruciale samenwerking met Frans advies instituut …..
- Verdachte ingesloten na neersteken man.
- UNESCO SPREEKT HARDE TAAL..
- Port Health en ministerie van Volksgezondheid pakken knelpu…..
- Bel en Aikman debuteren op ‘De Parade’ met theaterstuk ‘Kow…..
- BEP benadrukt strijd voor grondenrechten op Internationale …..
- VAKANTIEGELD IS CONSUMPTIEGELD..
- Kennismaking en overleg over toekomstplannen en knelpunten …..
- HELLINGS (WEDEROM) OP DE HELLING..
- Rusland wil noodoplossing voor Van ‘t Hogerhuysstraat binne…..