Minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid heeft een werkbezoek gebracht aan de bloedbank van het Surinaams Rode Kruis (SRK). Tijdens het bezoek kreeg hij van SRK-voorzitter Melvin Tjon Sie Fat uitleg over de werking van de bloedbank en de uitdagingen waarmee de organisatie te maken heeft.
De bloedbank, die als enige in Suriname verantwoordelijk is voor de bloedvoorziening, kampt met een structureel tekort aan bloeddonoren, mede door de terugval in donaties tijdens de COVID-19-pandemie.
Daarnaast zijn er financiële knelpunten: personeelskosten worden wel door het ministerie gedekt, maar exploitatie- en investeringskosten blijven een groot probleem. Ziekenhuizen hebben betalingsachterstanden, waarbij de schuld van het Academisch Ziekenhuis inmiddels is opgelopen tot ruim SRD 5,5 miljoen.
Ook het ontbreken van de onafhankelijke toezichtcommissie, zoals voorgeschreven in de Bloedwet van 2012, en het oneigenlijk gebruik van het Rode Kruisteken kwamen ter sprake. Misiekaba gaf aan de aanbevelingen mee te nemen in overleg met betrokken partijen om samen te werken aan het waarborgen van de continuïteit en kwaliteit van de bloedvoorziening.
- Ramdin in opspraak: Luxe, vriendjespolitiek en stilzwijgen …..
- TotalEnergies overweegt hogere olieproductie voor GranMorgu..
- NWO bespreekt voorgenomen afvloeiing met Volksgezondheid, A…..
- Uitwisselingsproject studenten en docenten AHKCO start apri…..
- Dominee Stewart viert 30 jaar predikantschap..
- Video -Traditioneel tortillarennen als protest tegen geneti….
- Bromfietser gewond afgevoerd na te zijn aangereden door aut….
- OM eist 14 jaar gevangenisstraf voor beroving, verkrachting…..
- Nieuwe minister, oud verhaal..
- Albert Ramdin beschuldigd van buitensporige uitgaven, nepot…..
- Oud-Israëlische veiligheidschefs waarschuwen voor escalatie….
- Tesla sluit $16,5 miljard deal met Samsung: grote test voor….
- Beeld van ‘pornografische’ zeemeermin wordt verwijderd in D….
- Voormalig MI5-baas overleden op 90-jarige leeftijd.
- Benoeming Sewcharan in Staatsraad: versterking voor instit…..
- Regering afwezig in Newmont-crisis..
- AU-missie bevestigt doden van meer dan 50 al-Shabab-strijde….
- OAS secretaris-generaal wijst aantijgingen van de hand..
- Onderzoek Biza..
- Albert Ramdin van OAS beschuldigd van spilzucht, vriendjesp….
- Twee politieambtenaren verdacht van verduistering SRD 1 mil….