André Misiekaba, parlementskandidaat en NDP-topper beloofde in het programma Suriname Kiest af te rekenen met corruptie. Hij benadrukt dat er een zero tolerance beleid gevoerd zal worden zonder aanziens des persoon. Eerlijkheid, hard werken, tranparantie en anti-corruptie zijn allemaal dingen die positief zullen veranderen. Hij is terug van weggeweest en vindt dat de partij klaar is voor drastische veranderingen, er is vooruitgang geboekt en hij kan zich terugvinden in de idealen. Daarom ook de slogan: “w’o kenki a systeem”. Misiekaba: ‘we moeten geloof hebben in transformatie van mensen, zoniet moeten we de tent sluiten’.
Door Rudi Esajas en Glenn Truideman | Interview onderaan het artikel
In 2020 verloor de NDP de verkiezingen, waarna Misiekaba van het politiek toneel verdween. Thans is hij teruggekomen om te blijven. Volgens interne peilingen zijn de vooruitzichten voor de NDP positief. Met het nieuwe kiesstelsel zal de NDP tussen de 20 en 23 zetels halen. In 2025 is het gelukt 26 zetels te behalen dus de kans zit erin dat het zich kan herhalen, stelt de politicus. De groep zwevende kiezers zal uiteindelijk de beslissende factor zijn. Maar het is nog altijd afwachten.
Misiekaba zegt te hopen op de ondersteuning van het volk, zodat de partij aan de slag kan met wat hij noemt ‘NDP nieuwe stijl’. Er zijn veel dingen goed gegaan tijdens die regeerperiode, maar ook een heleboel dat anders kon. In de regel is het meestal de voorzitter van de partij die president wordt maar mocht anders blijken dan zullen de structuren bij mekaar komen.
- Ramdin verwacht goede samenwerking met eerste vrouwelijke a…..
- Orie versus Burleson in titanenstrijd om damkampioenschap..
- Bond bij Security Alliance luidt noodklok over ontslagaanvr…..
- Schoolvervoer per direct stilgelegd vanwege achterstallige …..
- Boekenkast deels afgebrand; vermoedelijk brandstichting..
- Optsu vraagt optreden tegen dragen militaire kleding door n…..
- Carney bot tegen Trump: ‘Canada is niet te koop’…..
- Santokhi: ‘wordt boos op de mensen die je in deze sh*t gepl…..
- Onafhankelijk Kiesbureau bezorgd over negatieve online camp…..
- Adhin doet boekje open: “Santokhi dacht dat het een eenvoud…..
- Man neergeschoten bij gewapende woningoverval..
- Kelvin Koniki wordt morgen geïnstalleerd als parlementatiër…..
- OKB slaat alarm over negatieve online campagnes en digitale…..
- LVV en Naktuinbouw organiseren workshop ‘Kwekersrecht in Su…..
- Kantoor Carvision aan Nieuw Weergevondenweg afgebrand..
- Politieke kleuren maken nog geen dader..
- Waterpeil in Afobaka stuwmeer stijgt licht na recente regen…..
- Victorie verslaat Sudhar, Olaria wint 6 op een rij..
- OKB roept op tot fatsoenlijke campagnevoering..
- OBBS legt schoolvervoer stil per 7 mei wegens uitblijven be…..
- Minder Franse bezoekers..