André Misiekaba, parlementskandidaat en NDP-topper beloofde in het programma Suriname Kiest af te rekenen met corruptie. Hij benadrukt dat er een zero tolerance beleid gevoerd zal worden zonder aanziens des persoon. Eerlijkheid, hard werken, tranparantie en anti-corruptie zijn allemaal dingen die positief zullen veranderen. Hij is terug van weggeweest en vindt dat de partij klaar is voor drastische veranderingen, er is vooruitgang geboekt en hij kan zich terugvinden in de idealen. Daarom ook de slogan: “w’o kenki a systeem”. Misiekaba: ‘we moeten geloof hebben in transformatie van mensen, zoniet moeten we de tent sluiten’.
Door Rudi Esajas en Glenn Truideman | Interview onderaan het artikel
In 2020 verloor de NDP de verkiezingen, waarna Misiekaba van het politiek toneel verdween. Thans is hij teruggekomen om te blijven. Volgens interne peilingen zijn de vooruitzichten voor de NDP positief. Met het nieuwe kiesstelsel zal de NDP tussen de 20 en 23 zetels halen. In 2025 is het gelukt 26 zetels te behalen dus de kans zit erin dat het zich kan herhalen, stelt de politicus. De groep zwevende kiezers zal uiteindelijk de beslissende factor zijn. Maar het is nog altijd afwachten.
Misiekaba zegt te hopen op de ondersteuning van het volk, zodat de partij aan de slag kan met wat hij noemt ‘NDP nieuwe stijl’. Er zijn veel dingen goed gegaan tijdens die regeerperiode, maar ook een heleboel dat anders kon. In de regel is het meestal de voorzitter van de partij die president wordt maar mocht anders blijken dan zullen de structuren bij mekaar komen.
- Minister Nurmohamed zal geen ‘halve gebouwen of bruggen’ ac…..
- Cruciale stap in verdere ontwikkeling: De Arend krijgt form…..
- Woning van bushouder leeggeroofd bij inbraak, grote geldbed…..
- Bedrijfsleven en ROM voeren een-op-een overleg..
- Bedrijfsleven nauwer betrokken bij vernieuwing beroepsonder…..
- Wang: “Hypocriete vergelijking met China past niet bij Suri…..
- Wisse treft Boapeah in Glory-rematch..
- Politie houdt 18 verdachten aan tijdens operatie Delta Forc…..
- Wanhatti gaat van beperkte levering via generator naar 24-u…..
- Wereldwijde Alcoholmarkt Gedomineerd door Moutai en AB InBe…..
- Lions Club Kwatta eerst verpleegkundigen op Dag van de Verp…..
- Rechter sommeert WFU tot hervatting werk: Federatie legt zi…..
- Koniki: ‘Vroeg of laat zal ik er deel van uitmaken’..
- Dikan: ‘BEP doet niet aan vuilspuiterij’..
- De melting pot waarin alles hetzelfde smaakt..
- Eerbetoon aan onze zorghelden op de Dag der Verpleging..
- Gewapende overval op woning aan Mawakaboweg: bewoners onder…..
- Beeldmateriaal van politieoptreden betreft een geval van 20…..
- Man aangehouden in onderzoek naar verdachte uitreiking opro…..
- Claudia Marica-Redan op Dag der Verpleging: ‘U bent het klo…..
- Natio-spelmaker Pherai promoveert met HSV naar Bundesliga..