André Misiekaba, parlementskandidaat en NDP-topper beloofde in het programma Suriname Kiest af te rekenen met corruptie. Hij benadrukt dat er een zero tolerance beleid gevoerd zal worden zonder aanziens des persoon. Eerlijkheid, hard werken, tranparantie en anti-corruptie zijn allemaal dingen die positief zullen veranderen. Hij is terug van weggeweest en vindt dat de partij klaar is voor drastische veranderingen, er is vooruitgang geboekt en hij kan zich terugvinden in de idealen. Daarom ook de slogan: “w’o kenki a systeem”. Misiekaba: ‘we moeten geloof hebben in transformatie van mensen, zoniet moeten we de tent sluiten’.
Door Rudi Esajas en Glenn Truideman | Interview onderaan het artikel
In 2020 verloor de NDP de verkiezingen, waarna Misiekaba van het politiek toneel verdween. Thans is hij teruggekomen om te blijven. Volgens interne peilingen zijn de vooruitzichten voor de NDP positief. Met het nieuwe kiesstelsel zal de NDP tussen de 20 en 23 zetels halen. In 2025 is het gelukt 26 zetels te behalen dus de kans zit erin dat het zich kan herhalen, stelt de politicus. De groep zwevende kiezers zal uiteindelijk de beslissende factor zijn. Maar het is nog altijd afwachten.
Misiekaba zegt te hopen op de ondersteuning van het volk, zodat de partij aan de slag kan met wat hij noemt ‘NDP nieuwe stijl’. Er zijn veel dingen goed gegaan tijdens die regeerperiode, maar ook een heleboel dat anders kon. In de regel is het meestal de voorzitter van de partij die president wordt maar mocht anders blijken dan zullen de structuren bij mekaar komen.
- Bee blikt terug op vijf jaar voorzitterschap: “107 wetten, …..
- Somohardjo: Ramsaran blijft thuis..
- Column: Samen verder..
- Man neergeschoten na woordenwisseling over gestolen goud..
- Officier van Justitie eist vier jaar celstraf tegen religie…..
- Directeur Hakrinbank: Financiering Royalties Voor Iedereen …..
- Adhin: “Zogenaamde interne strijd is maaksel van social med…..
- Dikan: ‘Geef de districten meer zeggenschap en een eigen bu…..
- Senioren ontvangen RVI-certificaten: eerste uitbetaling via…..
- VP is no show bij ‘Meet and Chill with Bigi Bravo’..
- Paus Leo: ‘Alles in het werk’ stellen voor were…..
- OM acht verkrachting bewezen; eist vier jaar tegen voorgang…..
- Volleybalsters Yelyco 2 verrassend op voorsprong in vrouwen…..
- APPS gelanceerd: Burgers kunnen nu nagaan waar zij op 25 me…..
- President Santokhi stelt Presidentiële Werkgroep Ephraimsze…..
- Bakker: “Ik ben nog steeds lid van de NPS” — ontkent betrok…..
- TotalEnergies boekt vooruitgang met eerste offshore olievel…..
- Decentralisatie en rationalisering overheid belangrijkste …..
- Achaibersing blikt terug op ministerschap..
- Algoe: “President has not taken a single security measure i…..
- Nederlandse ambassadeur gastheer sportdag bewoners Bethelja…..