De Afdeling Onderzoek en Planning van het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC) heeft in samenwerking met dertien andere afdelingen, een uniform digitaal format ontwikkeld voor de registratie en rapportage vanuit scholen. Het nieuwe format werd op dinsdag 26 augustus gepresenteerd aan minister Dirk Currie, de directeuren en de betrokken afdelingen.
Volgens waarnemend hoofd Cheryl Ost, is de introductie van het uniforme format een directe reactie op de onregelmatigheden en klachten die in het verleden regelmatig voorkwamen bij de rapportages. “De schoolleiders moesten voorheen verschillende formulieren invullen voor verschillende afdelingen. Dit zorgde niet alleen voor veel werkdruk, maar ook voor inconsistenties in de informatie”, aldus Ost. Het gaat hierbij om data over de staat van schoolgebouwen, aanwezige faciliteiten en informatie over leerkrachten en leerlingen. Met het gezamenlijke digitale format moet deze rapportage aanzienlijk eenvoudiger en efficiënter verlopen. Ost benadrukt dat dit de eerste stap is naar verdere digitalisering van de informatievoorziening binnen het onderwijs, waarbij schoolleiders stap voor stap vertrouwd raken met digitaal werken.
Minister Currie onderstreepte het belang van deze ontwikkeling en gaf aan, dat schoolleiders via trainingen van het Centrum voor Nascholing in Suriname niet alleen digitaal vaardiger gemaakt moeten worden, maar ook structureel getraind kunnen worden in aanvullende vaardigheden zoals leiderschap. Een vast trainingsprogramma voor elk nieuw schooljaar werd voorgesteld.
Minister Currie complimenteerde de deelnemers met het verrichte werk en kijkt uit naar de verdere digitalisering van processen binnen het ministerie.
The post MinOWC presenteert uniform digitaal format voor schoolregistratie ..
- Dak- en thuislozen tijdelijk elders opgevangen..
- MinOWC presenteert uniform digitaal format voor schoolregis…..
- Gevolgen ontsluiting..
- President Poetin geeft schriftelijk interview aan Chinese p….
- ANRS heet nu Dienst Executie Strafvonnissen – controleer uw….
- ‘Menny’, verdacht van poging tot moord, zware mishandeling ….
- Voortvluchtige verdachte van mishandeling van zijn ex-vrouw….
- Minister Soeropawiro geeft duidelijkheid over grondprobleme…..
- Diplomatie is geen toneelstuk: Suriname verliest!..
- Robotkonijnen moeten duizenden invasieve pythons in Evergla….
- Argentijnse president Milei in veiligheid gebracht na bekog….
- Deense premier biedt excuses aan voor plaatsen spiraaltjes ….
- Dinosaurus met verbijsterend vreemd stekelig pantser ontdek….
- Staatsolie stelt offshore blokken open voor internationale …..
- Lucierivier heeft post voor busi skowtu: ‘Leger en politie …..
- Johan Misiedjan over zijn nieuwste single: “Yu Na Taa is ee…..
- War on Drugs of War on Oil? Het masker valt in de Cariben.
- Suriname en China: samenwerking als sleutel tot duurzame la….
- Schandalen aanpakken, maar de nadruk moet zijn op regeren.
- PAHO wil versterkte surveillance en vectorbestrijding in No….
- Verdachte aangehouden voor poging tot moord, zware mishande….