Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC) meldt dat in het leesboek Lezen doet je goed 8B, les 3, getiteld “Via Georgetown naar Boa Vista” (pagina 19), per abuis een onjuiste kaart van Suriname is opgenomen. Op deze kaart wordt het Tigri-gebied ten onrechte als grondgebied van Guyana aangeduid.
Het ministerie benadrukt dat deze weergave incorrect is en kan leiden tot misverstanden over de geografische indeling van Suriname. MinOWC hecht groot belang aan accurate informatieverstrekking en heeft daarom direct maatregelen genomen om deze fout te corrigeren.
Voor het onderwijsveld is een instructieblad samengesteld met richtlijnen voor leerkrachten. Hierin worden de correcte grensindelingen van Suriname toegelicht, inclusief beide betwiste gebieden in het Zuidwesten en Zuidoosten. Ook zijn correcte kaarten en verwijzingen naar de Suriname Wereldland HEBRI Wereld Atlas bijgevoegd, zodat leerlingen de juiste informatie krijgen over de grenzen van Suriname met Guyana en Frans-Guyana.
Het ministerie wijst erop dat de fout voorkomt in de eerste druk van het boek en roept alle leerkrachten en betrokkenen op om eventuele verdere onjuistheden te melden via meldingnieuweboeken@gmail.com. Op deze manier kan de errata-lijst regelmatig worden bijgewerkt en verspreid onder scholen.
MinOWC verzoekt schoolleiders, leerkrachten en ouders om deze rectificatie in acht te nemen en de aangegeven correcties door te voeren in de lessen. Het ministerie streeft ernaar om in toekomstige herdrukken een verbeterde versie van het lesmateriaal aan te bieden.
- SLB versterkt lokale aanwezigheid in Suriname..
- Regering blijft zich inzetten voor woningbouw en volksgezon…..
- Gemeenschapsbossen een belangrijke financieringsbron binnen…..
- Suriname ondertekent eerste IDA-project om veerkracht tegen…..
- Cultureel erfgoed uitdragen tijdens ‘World Expo 2025 Osak…..
- Zorgboerderij Creola biedt jongeren in Saramacca nieuwe kan…..
- Ambtenaren wachten al 20 jaar op bevordering..
- Wereld reageert op botsing Zelenskiy-Trump in Oval Office..
- RSS Barracuda versterkt Surinames maritieme veiligheid en i…..
- ‘Particuliere scholen vervullen specifieke behoefte Surinaa…..
- OPTSU verbreedt basis met SDU/PVRS/DNW..
- Wie is de zijspanpartij van de VHP en van de NDP?..
- Barometer stijgt, het droog weer houdt aan..
- Vaticaan: paus heeft ‘ademhalingscrisis’ gehad..
- Wilfried Frederik Veira (80) Suriname 27-2-2025..
- Guno Humbert Kolf (63) Suriname 27-2-2025..
- Schreeuwpartij tussen Trump en Zelensky maakt Oekraïne kwet…..
- Historische kademuur bij Waterkant ontdekt..
- Presidentiële werkgroep: “Afketsen deal met Chinalco is ver…..
- Suriname gaat veerkracht na natuurrampen versterken..
- Gajadien: Geen bezorgde voorwaarden bij goedkeuring Afrexim…..