Met verbazing heeft het Ministerie van Volksgezondheid kennisgenomen van het bericht waarin een aannemingsbedrijf melding maakt van het stilleggen van de bouwwerkzaamheden aan de Spoedeisende Hulp (SEH) van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP) vanwege vermeende achterstallige betalingen door de overheid. Deze informatie berust niet op waarheid. Vanwege de cruciale rol die de SEH vervult voor de samenleving heeft het ministerie samen met het AZP alles in het werk gesteld om een spoedige finalisering van de renovatie- en modernisatiewerkzaamheden veilig te stellen.
Zo heeft het ministerie bij de aanvang van het project in 2024 alle financiële middelen aan de aannemer betaald voor de aanschaf van alle materiaal van het project. Dit is zeer ongebruikelijk in de aannemerij daar materiaalverschaffing doorgaans geschied in verschillende fasen. Maar juist om de aannemer in staat te stellen voortvarend de renovatiewerkzaamheden te verrichten en ter voorkoming van enige stagnatie, is bij wege van hoge uitzondering, de betaling vooraf geschied voor alle materiaal en de oplevering voor fase I.
Gelet op het belang van de SEH is met de aannemer een korte constructietermijn overeengekomen van 9 maanden, waarbij fase I reeds in augustus 2024 diende te zijn afgerond. De volledige oplevering van de SEH moest deze maand plaatsvinden. Echter heeft de aannemer, geheel in strijd met de overeenkomst, tot op heden fase I van het project nog niet opgeleverd. De aannemer heeft in totaal een achterstand van 9 maanden.
In tegenstelling tot hetgeen de aannemer aanvoert, zijn in dezen de rollen dus omgekeerd en is het de aannemer die zich schuldig maakt aan ernstige wanprestatie en niet de Staat. Immers hebben het ministerie en het AZP aan al hun verplichtingen van het SEH-project voldaan. Het ministerie betreurt deze onverantwoorde gang van zaken zijdens de aannemer ten zeerste.
De aannemer meent dat er voor andere niet gerelateerde projecten nog betalingen zouden moeten worden verricht en zou om deze reden de werkzaamheden bij het SEH-project zijn gestaakt. Ten eerste heeft de renovatie van de SEH niets van doen met andere projecten. Het is dan ook maatschappelijk onaanvaardbaar dat een aannemer de bouw op deze cruciale medische afdeling tracht te saboteren en de samenleving hiermee moedwillig ernstig benadeeld. Dit, terwijl de aannemer zijn gelden conform de overeenkomst al heeft ontvangen! In ieder geval is er dus geen enkele rechtvaardiging voor dit onrechtmatig handelen van de aannemer.
Ten tweede zal het ministerie de situatie met betrekking tot andere projecten, die geheel los staan van het SEH-project, onderzoeken en zich uiteraard inspannen om tot een oplossing te geraken. Gezien de ernstige wanprestatie van de aannemer zal het ministerie, in goed overleg met het AZP, de nodige maatregelen treffen, daar deze tekortkomingen ongeoorloofd zijn. De samenleving mag erop vertrouwen dat de SEH-renovatie hoe dan ook zal worden voortgezet. Samen met deskundige partners wordt aan een adequate opvolging gewerkt om de verdere voltooiing van de SEH te waarborgen.
- Mario Robert Sno..
- Ramautarsing: Koersbeheersing wél degelijk hoofdreden valut…..
- Vrouw doet aangifte na verspreiding van naaktfoto door buur…..
- Natin neemt modern ICT-lokaal in gebruik..
- Ex-minister Achaibersing: “Vorige regering handelde te kwad…..
- AWJ en SURVAM onderkennen belang verzekering werknemers..
- PVC pleit voor levenslange gevangenisstraf met dwangarbeid …..
- Stichting Bondru onder vuur na controversieel stemadvies..
- Santokhi: ‘meer oliegelden op komst, los van RVI’..
- Plan B ingezet na afgeblazen activiteit Brunswijk: ‘Ik ben …..
- Werkgroep moet samenwerking tussen overheid en bedrijven in…..
- Justitie eist vier jaar celstraf tegen religieuze leider C.…..
- Vermoedens brandstichting bij woningbrand Noordpoolweg..
- Regen in de ochtend, onweersbuien in de middag..
- Al 200 nieuwe aanmeldingen stembureau-personeel..
- Vijftigplussers zwaar mishandeld door trio..
- Moeder helpt zoon met voorbereidingen mogelijke aanslag op …..
- Ex-vriendin verwondt oude vriend in hals, borst en rug..
- Onga Milla Bruining (71) Amsterdam, Nederland 11-5-2025..
- Stanley Richenel Walter Hoever (81) Paramaribo 10-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Pencak silat komt er bekaaid vana…..