door Valerie Fris
PARAMARIBO — Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (OWC) heeft besloten om de herexamennormen van leerjaar twaalf voor het algemeen vormend onderwijs (AVO) te verruimen. Zo laat het ministerie via een bekendmaking aan de scholen weten.
Dit besluit komt nadat diverse schooldirecteuren hun misnoegen hebben geuit over de hantering van een normering van het Examenbureau die niet overeenkwam met wat eerder was afgesproken tussen OWC, het Examenbureau en de scholen. Van een goed ingevoerde bron binnen het ministerie begrijpt de Ware Tijd dat de landelijke resultaten om die reden nog niet zijn bekendgemaakt.
Herberekening
Leerlingen van leerjaar twaalf die waren afgewezen, kunnen nu in aanmerking komen voor een herexamen indien zij maximaal vier onvoldoendes hebben die niet lager zijn dan het cijfer drie. Eerder werd de regel van maximaal drie onvoldoendes gehanteerd. OWC verontschuldigt zich voor de onduidelijkheid die is ontstaat over de te hanteren normering.
De Ware Tijd verneemt verder dat leerkrachten vrijdag druk doende waren om opnieuw berekeningen te maken. “Gelieve een van de cijferlijst van uw kind te sturen, zodat wij kunnen nagaan wie in aanmerking kan komen voor het herexamen”, werd aan verschillende ouders meegedeeld wiens kind dinsdag te horen hadden gekregen dat zij waren afgewezen.
Herexamens later
Vanwege de herberekeningen die nu worden gemaakt, is besloten om de herexamens, die al volgende week van start zouden gaan, ook te verschuiven. De leerlingen die dan toch in aanmerking komen voor een herexamen krijgen de kans zich ook voor te bereiden op het maken daarvan in maximaal drie vakken. De herexamens vangen nu op 25 augustus aan.
Wat ook is aangepast, is dat het herexamen op de eigen school van de kandidaat plaatsvindt. Dit in tegenstelling tot eerdere bekendmakingen dat de herexamens centraal op één school zouden worden afgenomen.
Inschrijvingen
Met alle wijzigingen is het vanzelfsprekend dat de inschrijvingen op de scholen ook moeten worden verschoven. Het ministerie kan de exacte data nog niet aangeven over de inschrijfperiode voor het Imeao, Natin, de pedagogische instituten en het driejarige havo. Mogelijk zullen inschrijvingen tot september nog mogelijk zijn.
Over de inschrijvingen voor het VWO is het nog onduidelijk als die wel doorgaan, zoals eerder aangegeven. Het ministerie doet een beroep op kandidaten met bijzondere omstandigheden om zich te wenden tot de Inspectie Voortgezet Onderwijs op Juniorenniveau in het SNTA-gebouw aan de Botromankiweg.
- Jong talent bouwt slimme oplossingen op finale HackOmation …..
- Internationale waarnemers waarschuwen: ‘Alle ogen gericht …..
- Boldewijn hekelt wijze van indiensttredingen bij overheid..
- Adhin wil volgende week starten met begrotingsbehandeling..
- TotalEnergies en APA geven USD 2.3 miljoen voor renovatie ’…..
- Verkeersveiligheidsinstituut wil concrete acties tegen stij…..
- Opofferingsverhaal van oorlogsslavinnen uit Japan komt eind….
- Onderzoek naar verdwenen middelen kent strafrechelijk- als …..
- Dirk Currie stelt onderwijsinvesteringen centraal in minist…..
- Bouw gestart aan mega-gaspijpleiding Nigeria-Marokko.
- Nederlandse ambassadeur ontmoet president Simons.
- Israëlische rabbijn roept op tot totale uithongering van Ga….
- ‘Joods lijden’ is een wereldgebeurtenis, omdat ‘één Joods l….
- Nederlandse ambassadeur Oostelbos bij president Geerlings-S…..
- Suriname in crisis: armoede is geen keuze, maar een gevolg …..
- Verkeersveiligheidsinstituut slaat alarm over ernstige verk…..
- Video -Brandweer redt inwoners tijdens overstromingen in Zu….
- Video -Modderstroom treft Himalayadorp: minstens vier doden….
- Video -Maleisische koning brengt historisch staatsbezoek aa….
- Dirk Currie beëdigd als minister van Onderwijs, Wetenschap …..
- Panka : ‘Wij voelen ons vereerd’..