Er wordt alles in het werk gesteld opdat ook in het binnenland het nieuwe schooljaar op 1 oktober start. Minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) zegt dat er al actieplannen zijn opgesteld die ervoor moeten zorgen dat het onderwijs in het binnenland niet nog meer achter raakt.
Begin deze week heeft de minister een gesprek gehad met leerkrachten die in het binnenland werken en nu vanwege de vakantie in de stad zijn. Hoewel er al een inventarisatie is gemaakt van de knelpunten die spelen bij het onderwijs in het binnenland, zegt minister Currie het toch nodig te vinden om persoonlijk van de leerkrachten te vernemen wat de hoogst noodzakelijke aspecten zijn die moeten worden voorbereid.
Niet alle vraagstukken zullen voor 1 oktober opgelost kunnen worden. Zaken zullen op basis van prioriteitsvolgorde aangepakt worden, waarbij in elk geval de meest noodzakelijke zaken in plaats gebracht moeten worden zodat leerkrachten enthousiast naar het binnenland gaan om er op de scholen onderwijs te verzorgen.
In de voorbije jaren is het vaak voorgekomen dat het onderwijs in het achterland niet op 1 oktober begon zoals in de stad en de kustvlakte, maar veel later en soms zelfs pas in december. Onder meer komt dat doordat er geen transport is. In het diepe achterland moeten leerkrachten per vliegtuig worden vervoerd. De overheid heeft bijna altijd flinke betalingsachterstanden bij de vliegmaatschappijen, waardoor deze niet bereid zijn de leerkrachten te vervoeren.
Er komen nog veel meer aspecten bij kijken als het om onderwijs in het binnenland gaat. Zaken worden stap voor stap volgens een prioriteitsstelling aangepakt, zegt Ondwijs-minister Currie.
- Busta Rhymes ontvangt ‘Hip Hop Icon Award’ op ‘Harlem Day 2….
- TCT-minister voert overleg met Bond voor Bus- en Boothouder…..
- Historisch optreden Aptijt op Lowlands: ‘We verdienen onder…..
- Prestatie leerlingen VO-scholen ernstig onder niveau..
- Opmerkelijk – ‘Frankenstein konijnen’ in Colorado (VS): vir….
- Melania’s brief aan Poetin: mooie woorden, wrange stiltes.
- Duidelijkheid over monetaire reserves.
- Pakistan getroffen door zware moessonregens: meer dan 340 d….
- De Qibya-massamoord: een vergeten tragedie.
- Horlogemerk Swatch haalt reclame weg na beschuldiging van r….
- WIST U DIT:.
- Een Amerikaanse man die rookt, heeft 21 keer meer kans om a….
- President Simons: ‘Landbouw moet versneld ontwikkeld worden…..
- Ed Hogenboom: ‘Tsang schetst onjuist beeld over project Wat…..
- Meer aandacht en opleiding nodig voor zorg aan mensen met e…..
- President Simons: ‘Een moment van onoplettendheid kan fataa…..
- Dagblad Suriname, dinsdag 19 augustus 2025.
- Suriname benadrukt strategisch partnerschap in het “9th Chi…..
- Suriname gastheer jaarlijkse conferentie Caribbean Shipping…..
- Minister Landveld onderzoekt oplossingen voor verkeersdrukt…..
- Gold Grams stuit op weerstand, maar zoektocht naar evenwich…..