Lalilie Gopal, minister van Jeugdontwikkeling en Sport, verklaarde woensdag jongstleden tijdens de vergadering van Raad van Ministers, dat er initiatieven worden ontplooid om kwetsbare jongeren te ondersteunen tijdens de vakantie; in aantocht van programma’s die jongeren op een positieve manier moeten bezig houden. Het doel is duidelijk: jongeren de kans geven om zich te ontwikkelen, bij te dragen aan de samenleving én jeugdcriminaliteit, te helpen terugdringen.
Een van de initiatieven betreft het schoolpakkettenproject, waarbij behoeftige jongeren via een online registratie, in aanmerking kunnen komen voor een compleet schoolpakket. Op die manier wil het ministerie de drempel naar onderwijs verlagen en gezinnen ondersteunen die het financieel moeilijk hebben.
Daarnaast wordt gewerkt aan een programma voor vakantiewerkgelegenheid, in samenwerking met het Directoraat Openbaar Groen van het ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordering. Het concept is, dat jongeren samen zullen meewerken aan het schoonmaken van Suriname. “Hiermee willen we het vaderlandsliefdegevoel aanwakkeren bij onze jongeren, terwijl ze ook de kans krijgen een zakcentje te verdienen”, aldus Gopal.
Het ministerie laat weten, dat er reeds lopende projecten bestaan, waarbij jongeren drie keer per week in de middaguren terecht kunnen bij vakantiecentra in verschillende districten. Tijdens de vakantie worden deze activiteiten naar de ochtenduren verplaatst.
Volgens het ministerie is samenwerking met andere instanties essentieel. “Jeugd is crosscutting”, aldus Gopal. “Dat betekent dat meerdere ministeries en instellingen, zoals Justitie en Politie, Volksgezondheid, Onderwijs en Sociale Zaken betrokken worden. Zij leveren hun bijdrage over waar de problemen het grootst zijn, bijvoorbeeld gebieden met veel hangjongeren of een hoog risico op jeugdcriminaliteit. Op die manier kunnen we onze programma’s gericht inzetten.”
De minister benadrukte, dat deze samenwerkingen ook in de toekomst zullen worden voortgezet, met als doel, jongeren meer recreatie- en ontwikkelingsmogelijkheden te bieden.
The post Ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport biedt jongeren vakantieactiviteiten ..
- Pokie: ‘Niemand blijft automatisch in dezelfde functie op S…..
- Verkeer in ons land eist veel slachtoffers..
- Guyana-Suriname-bekken biedt met ‘advantaged barrels’ uniek…..
- KPS: Goud uit helikopter legaal en teruggegeven aan rechtma…..
- Trump en Poetin ontmoeten elkaar vrijdag in Alaska voor ove…..
- Margaretha Pouwlina Enser (67) Paramaribo 6-8-2025..
- Veteranendag als erkenning en waardering aan de pilaren van…..
- Veertigplusser opgesloten wegens oplichting..
- Gewapende overval op winkel in Paramaribo..
- Vice-president Rusland hoopt op steun bedrijfsleven bij aan…..
- Herstelbetaling slavernijverleden: ‘Het gaat om meer dan ge…..
- Grondconversie per direct stopgezet..
- Helikopter maakt noodlanding te Lelydorp; vreemdeling ter ….
- Protestactie in Albina afgeblazen; Brunswijk spreekt bewone…..
- Grondconversie stopgezet door president vanwege onduidelijk…..
- Speelschema Robinhood in Concacaf Caribbean Cup compleet..
- ‘Volk heeft genoeg bezuinigd, we kijken uit naar vergroting…..
- Kwaku: Al 50 jaar een zomer vol smaak en swing..
- Misiekaba: ‘Explosieve situatie bij PCS, maar geen haast me…..
- Leerlingen wisselen van gedachten over ingrijpende onderwer…..
- Veteranendag 2025 benadrukt eerbetoon en zorg voor oud-mili…..