door Valerie Fris
PARAMARIBO — Studenten die in aanmerking komen voor de studententoelage van SRD 1.000 en dit al twee maanden niet hebben ontvangen, moeten nog even wat geduld betrachten. “Wij wachten op de financiële middelen vanuit het ministerie van Financiën om de overmakingen te doen”, houdt Hakiem Lalmahomed, voorzitter van de presidentiële werkgroep Uitvoering studententoelage, de Ware Tijd voor.
Hij geeft aan dat hij de reacties van de studenten, die over mei en juni nog steeds niet hebben ontvangen, begrijpt. De voorzitter benadrukt dat de studententoelage normaal doorgaat. “Het was nimmer een verkiezingsstunt. Dat kun je merken aan het feit dat het traject tot augustus 2025 is getrokken.” Lalmahomed adviseert de nieuwe regering om dit project voort te zetten maar dan “met betere voorwaarden”.
“Het was nimmer een verkiezingsstunt. Dat kun je merken aan het feit dat het traject tot augustus 2025 is getrokken”
Voortzetting
De tegemoetkoming aan de studenten geldt steeds per studiejaar en is daarom tot en met augustus. Er zijn meer dan zestienduizend studenten tussen achttien en dertig jaar geregistreerd voor de toelage. Alleen in de maand maart, bij de start van de uitbetaling van de studententoelage toen die nog SRD 800 bedroeg, was er SRD 7 miljoen uitgegeven.
Lalmahomed, die een week geleden werd beëdigd als parlementslid van de VHP-fractie, zegt tegen de krant dat hij al een brief heeft geschreven aan president Chandrikapersad Santokhi waarin hij zich terugtrekt als voorzitter van de werkgroep. “Conform de wet Geldelijke voorzieningen DNA-leden moest ik die stap nemen”, verklaart hij. Nasiah Hassankhan is waarnemend voorzitter van de werkgroep.
- Suriname in de gevarenzone: waarom we onze economie digitaa…..
- SLM BLIJFT GEGIJZELD DOOR POLITIEK..
- DE BRANDWEER HELPEN?..
- De Wil van het Lot..
- Vaardigheden ME’ers aangescherpt tijdens training..
- Basya Tweeling: “Ontruiming Kamp 21 nodig om tweede Matawai…..
- Hassankhan en Boksteen pleiten voor hervorming verkiezingsp…..
- President: “Boeroe-verhaal deel groter Surinaams verhaal va…..
- Afrikaanse financiering moet groter deel olie-inkomsten in …..
- Minister Raghoebarsing roept op tot eenheid: “Stop met etni…..
- ENORME ACHTERUITGANG EN ONSPORTIEF VERLIES..
- Ondanks misstanden: Verkiezingen van 25 mei 2025 officieel …..
- Dikan: “We moeten nu werk van maken om de traditionele rech…..
- Regen in de ochtend, droog in de nacht..
- Oud-Oranjevoetballer Quincy Promes in Nederlandse cel..
- Baby van hersendode vrouw in Georgia geboren via keizersned…..
- Magdalena Victorine Bruining gehuwd Feller (80) Paramaribo …..
- Internationale Yoga Dag: Een Oproep tot Eenheid en Gezondhe…..
- Verzetdag 618: Amnesty en 113 organisaties eisen opschortin…..
- CBvS-directeur Dorinnie: “Geen reden tot paniek, SRD is 90 …..
- Korpschef betreurt dat rotte appel van JIT-team betrokken i…..