Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (kortweg EZ) heeft in samenwerking met World University Service of Canada (WUSC Caribbean Suriname Ltd) een driedaagse training “Basisvaardigheden Ondernemerschap” succesvol afgerond in het district Nickerie.
De training, die plaatsvond van 14 tot en met 16 augustus werd afgesloten met een officiële certificaatuitreiking in de districtszaal aan de RP Barosstraat te Nieuw Nickerie.
De activiteit maakt deel uit van het project Sustainable Agriculture in the Caribbean (SAC), dat zich richt op klimaatbestendige landbouw en het versterken van de economische weerbaarheid van vrouwen en jongeren tussen 15 en 35 jaar. In Suriname ligt de nadruk op capaciteitsversterking binnen landbouwmarktsystemen. Het programma loopt van april tot en met december 2025.
Tijdens de sessies gaf Climate Smart Agriculture Consultant, Varsha Boejharat, aan verheugd te zijn over de aanwezigheid van minister Andrew Baasaron.
Ook EZ-directrice Ondernemerschap, Karishma Mathoera, sprak haar waardering uit. Zij wees op het belang van investeren in kennis en capaciteitsopbouw, en stelde dat de hoge opkomst in Nickerie laat zien dat de behoefte groot is. Volgens haar onderzoekt het ministerie mogelijkheden voor vervolgtrainingen en verdere ondersteuning van ondernemers in het district.
In zijn toespraak legde minister Baasaron de nadruk op doelgerichtheid en persoonlijke ontwikkeling.
Hij gaf aan dat Nickerie veel potentie heeft en dat het ministerie wil bijdragen aan de versterking daarvan via gerichte begeleiding, trainingen en digitale leeromgevingen.
De minister riep ondernemers op om ook buiten de olie- en gassector kansen te benutten, waarbij digitalisering en persoonlijke coaching volgens hem centraal zullen staan.
- Pers niet altijd goed bejegend door KPS..
- Stembureaupersoneel niet te spreken over uitblijven van bet….
- SCENARIO’S..
- President Simons: “We rijden op levensgevaarlijke wegen…..
- Piloten in strafzaak drugsvliegtuig: ‘We zijn onschuldig…..
- Ministerie van EZ houdt geslaagde ondernemerschap training ….
- Palestina schrijft geschiedenis met Miss Universe-debuut.
- PARLEMENTAIRE DEBATTEN VAN INHOUDELIJK NAAR AANVALLEND..
- WIJNERMAN(NEN)..
- Zevenentwintig..
- Verzoening tussen nazaten van Afrikanen en inheemsen: een n…..
- Kiwanis Club beloont uitblinkers Fatimaschool met Award of ….
- Schaak aspiranten toernooi in Denksportcentrum.
- Crisisteam doneert groenten aan tehuizen: “Het gaat om dele….
- ‘Kow Gwe’ laat Theaterfestival De Parade lachen, slikken en…..
- President: binnen drie maanden besluit over toekomst SLM..
- Grootschalige schoonmaakactie in centrum Paramaribo.
- Ameera Hashwi schrijft geschiedenis in Wayne County.
- ‘Leerling versus meester’ in basketbalfinale SCVU-Koi Carpe…..
- KAMELEONPOLITIEK ONDERMIJNT VERTROUWEN..
- Param4ryow terug als Yopii..