Het ministerie van Defensie heeft 24 vrouwen geëerd met een certificaat van waardering ter gelegenheid van Internationale Vrouwendag, die jaarlijks op 8 maart wordt gevierd. De ceremonie, die plaatsvond onder het thema “In vrouwelijkheid haar mannetje staan”, stond in het teken van de rol van vrouwen binnen de defensieorganisatie en hun bijdrage aan de samenleving. De bijeenkomst werd gehouden op vrijdag 7 maart in de multifunctionele zaal van het ministerie, in aanwezigheid van defensieminister Krishnakoemarie Mathoera, directie en stafleden.
Internationale Vrouwendag is een door de Verenigde Naties (VN) vastgestelde dag en heeft dit jaar als thema: “Voor alle vrouwen en meisjes: rechten, gelijkheid en empowerment”. Minister Mathoera stond in haar toespraak dan ook stil bij het belang van diversiteit en gendergelijkheid binnen de defensieorganisatie. “Vrouwen spelen een cruciale rol binnen onze defensie, niet alleen in ondersteunende functies, maar ook in operationele en leidinggevende posities. Hun vastberadenheid en doorzettingsvermogen verdienen onze waardering”, onderstreepte de bewindsvrouw.
De defensieminister wees indringend op gelijke rechten en kansen voor vrouwen en stelde dat het essentieel is dat zij de vrijheid krijgen om hun ambities waar te maken. Minister Mathoera benadrukte dat, hoewel er al belangrijke vooruitgang is geboekt, er nog steeds veel werk te doen is om wereldwijde gendergelijkheid te bevorderen. “Vrouwen hebben de kracht en de competenties om leiding te geven en een verschil te maken, niet alleen binnen Defensie, maar in elke sector van de samenleving.”
De bevelhebber van het Nationaal Leger, Werner Kioe A Sen, sprak zijn waardering uit voor de steeds grotere bijdrage van vrouwen binnen Defensie. “Vrouwen zijn nu vertegenwoordigd in alle afdelingen binnen Defensie en vervullen belangrijke functies, waaronder de functie van inspecteur-generaal van de Krijgsmacht, een primeur in de geschiedenis van onze defensie”, sprak de legeraanvoerder. Hij legde daarnaast de nadruk op het belang van het Women, Peace & Security (WPS)-beleid – geïmplementeerd sinds 2022 – dat vrouwen binnen Defensie de kans biedt om door te groeien en actief deel te nemen aan besluitvorming.
Na het formele gedeelte namen de vrouwen deel aan enkele workshops. Psychologe Varsha Ramautar verzorgde een sessie onder het thema ‘Innerlijke schoonheid van de vrouw’, terwijl het Citra Ayu Beauty Instituut inzoomde op het onderwerp ‘Uiterlijke schoonheid van de vrouw’. De bijeenkomst werd feestelijk afgesloten met een loting van geschenkpakketjes.
- Trump stopt tijdelijk alle militaire hulp aan Oekraïne..
- Lilawatie Sadhoe – Soebdhan (80) Vijfderijweg# 128 1-…..
- Anton Donald Starke (87) Den Haag, Nederland 1-3-2025..
- Trump dreigt zijn geduld te verliezen..
- The Future of Leadership & Business with AI 2025: Kans …..
- Bromfiets dief in verzekering gesteld..
- Chinese fabrikanten bereiden zich voor op nieuwe tariefverh…..
- Canadese consumenten kiezen voor lokale merken uit protest …..
- Column: Oranje in de VHP..
- Zeewater dringt opnieuw binnen na dambreuk Weg naar Zee: Es…..
- Hoefdraad mag bij verstek laatste woord voeren in strafzaak…..
- Minister Raghoebarsing: “Ik ga voor niemand de gevangenis i…..
- Venezuela beschuldigt Guyana van provocatie na maritiem inc…..
- OAS uit scherpe kritiek op acties Venezolaanse marine in Gu…..
- Verdediging persisteert: Algehele vrijspraak voor Hoefdraad..
- ‘Dankzij ABOP hebben grote delen van Suriname stroom, water…..
- Leerlingen Sarasvatischool maken kennis met diverse beroepe…..
- Media getraind in ethische berichtgeving mentale gezondheid..
- Surinaamse verwent smaakpapillen in Belgische Turnhout..
- Uitslagen voetbalwedstrijden – 3 maart 2025..
- Ben-Gvir roept Israël op om voedselopslagfaciliteiten in Ga…..