De recente berichtgeving dat pas over zes maanden actie zou worden ondernomen tegen de problemen bij de bushalte Paramaribo–Lelydorp (PL), klopt niet. Volgens ABC is minister Raymond Landveld van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) al geruime tijd in overleg met diverse betrokkenen binnen de vervoerssector en wordt gewerkt aan concrete, haalbare oplossingen op korte termijn.
In gesprekken met vertegenwoordigers van onder meer bushouders en buscontroleurs is uitgebreid stilgestaan bij de zorgen in het veld. Daarbij kwamen het gebrek aan toezicht, het niet naleven van afspraken en spanningen tussen bushouders nadrukkelijk aan bod.
Er is inmiddels een duidelijk beeld van de knelpunten, zowel binnen het openbaar vervoer als bij particuliere lijnbushouders. Deze inzichten vormen de basis voor het beleid dat momenteel wordt uitgevoerd. Ook de Particuliere Lijnbushouders Organisatie (PLO) wordt bij dit traject betrokken. Een werkbezoek aan de organisatie staat al gepland, zodat hun inbreng wordt meegenomen in de verdere aanpak.
De suggestie dat er geen gehoor zou zijn voor de zorgen van bushouders is volgens de minister onterecht. Hij maakt tijd vrij voor overleg, bezoekt locaties en hecht waarde aan de input van alle actoren binnen de sector. De lopende werkbezoeken moeten zorgen voor verdieping en directe terugkoppeling vanuit de praktijk.
Buschauffeurs worden opgeroepen zich te melden bij de Dienst Openbaar Vervoer, waar zij hun klachten kunnen indienen. Deze worden via de juiste weg aan de minister voorgelegd.
De minister benadrukt dat de toekomst van het personenvervoer in Suriname vraagt om samenwerking, verantwoordelijkheid en wederzijds respect. Hij roept bushouders op zich aan de regels te houden, in gesprek te blijven en samen te bouwen aan een veilig, eerlijk en goed georganiseerd vervoerssysteem.
- Overheid heeft een achterstandsbetaling van SRD 285 miljoen…..
- Adhin: ‘Begrotingsbehandeling mogelijk reeds volgende wee…..
- Vijftien leden Staatsraad beëdigd; VHP tekent protest aan..
- Korpschef Bryan Isaacs ontlast uit functie..
- Korpschef Isaacs uit functie gezet..
- Minister Misiekaba: AZP kampt met schuld van ruim SRD 285 m…..
- Korpschef Bryan Isaacs ontheven uit functie..
- Ramdin in opspraak: Luxe, vriendjespolitiek en stilzwijgen …..
- TotalEnergies overweegt hogere olieproductie voor GranMorgu..
- Korpschef Isaacs per direct ontheven uit functie..
- NWO bespreekt voorgenomen afvloeiing met Volksgezondheid, A…..
- Uitwisselingsproject studenten en docenten AHKCO start apri…..
- Dominee Stewart viert 30 jaar predikantschap..
- Video -Traditioneel tortillarennen als protest tegen geneti….
- Bromfietser gewond afgevoerd na te zijn aangereden door aut….
- OM eist 14 jaar gevangenisstraf voor beroving, verkrachting…..
- Nieuwe minister, oud verhaal..
- Albert Ramdin beschuldigd van buitensporige uitgaven, nepot…..
- Oud-Israëlische veiligheidschefs waarschuwen voor escalatie….
- Tesla sluit $16,5 miljard deal met Samsung: grote test voor….
- Beeld van ‘pornografische’ zeemeermin wordt verwijderd in D….