Het ministerie van Volksgezondheid heeft een belangrijke stap gezet in de digitale transformatie van de Surinaamse gezondheidszorg. Tijdens een op vrijdag 9 mei 2025 belegde persconferentie is namelijk een nieuwe patiëntenportaal – de My Health-app – gelanceerd. Deze mobiele applicatie stelt burgers in staat om veilig en eenvoudig toegang te krijgen tot hun eigen medische gegevens.
De introductie van de app maakt deel uit van de Digitale Gezondheidsagenda 2022–2030, waarmee de regering streeft naar volledige digitale connectiviteit tussen alle schakels in de zorgketen – van huisartsenpraktijken en ziekenhuizen tot laboratoria, apotheken en andere ondersteunende diensten. De digitalisering vindt plaats binnen het raamwerk van het programma IS4HIT (Information Systems for Health Information Technology), de digitalisatie tool van de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (PAHO).
Minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid onderstreepte het belang van deze transitie: “We zijn nu op een punt waar digitale connectiviteit tussen zorgaanbieders realiteit wordt. Dat betekent minder papieren dossiers, meer efficiëntie en vooral een betere ervaring voor de patiënt.” De My Health-app, die naar verwachting binnen een week beschikbaar is in de Google Play Store en de Apple App Store, biedt patiënten onder meer inzage in gemaakte afspraken met artsen, laboratoriumresultaten, medische adviezen en andere relevante gezondheidsinformatie.
Momenteel zijn 35 klinieken volledig aangesloten op het nieuwe systeem. Het streven is om binnen zes maanden álle particuliere klinieken, evenals de RGD- en Medische Zending-klinieken, te certificeren en te integreren. Richard Mendes, programmamanager van IS4HIT, presenteerde hoe bestaande systemen zoals het Elektronisch Health Record (EHR) en het analysetool REDCap van het HEARTS-initiatief worden gekoppeld.
“Informatie hoeft niet telkens opnieuw te worden ingevoerd. En belangrijker nog: de privacy van de patiënt staat centraal. Zelfs in geval van een digitale inbraak blijft de data onleesbaar”, stelt Mendes. Minister Ramadhin kondigde tevens aan dat er een uitgebreide publiekscampagne zal volgen, gericht op het informeren van burgers over het gebruik van de app en hun rechten op het gebied van medische gegevens. “De burger is eigenaar van zijn medische data. Het is tijd dat dit recht wordt erkend én benut”, aldus de bewindsman.
- SATCA trekt zich terug voor intern beraad..
- Bondru: “geloof in integer leiderschap”..
- EBGS ontkent sluiting basisschool Langatabbetje..
- Simons: “NDP wil winnen om het leven van de Surinamers te v…..
- President roept Ramsaran op voor spoedoverleg: PL ziet poli…..
- Schoolbroodpakket uitgebreid: ruim 20.000 leerlingen krijge…..
- Minister Ramadhin: “Investeringen in eerstelijnszorg gaan o…..
- Column: Borrelpraat no. 871..
- Justin Michel Yzer..
- Justin Michel Yzer..
- Eddy Wong Chung..
- Twee vrienden zwaar mishandeld door groep..
- Woningbrand -Mogelijk sprake van brandstichting..
- Volleybalsters Yelyco 4 schakelen Lyzecks uit eerste klasse…..
- Mac Andrew: “Niemand mag achterblijven in de arbeidsontwikk…..
- Mama, waarom zijn de prijzen in de winkel zo hoog?..
- Commissie Voorlichting Verkiezingen houdt infosessies voor …..
- Bronto Somohardjo: Alles wat ik ben, heb ik geleerd van vro…..
- China lanceert noodwaarschuwingen voor natuurrampen..
- Worstellegende Sabu (60) overleden, slechts weken na pensio…..
- Hotelgasten vertrekken zonder te betalen..