Het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) heeft gisteren circa 1000 toewijzingsbrieven verstrekt aan burgers in het district Saramacca, in het kader van het FAI-project te Jarikaba. De brieven, ondertekend door minister Parmanand Sewdien en FAI-directeur Nitesh Ramlakhan, bevestigen dat de ontvangers in aanmerking komen voor een bouwkavel op het terrein van FAI. De exacte kavelnummers zullen in een later stadium worden bekendgemaakt.
ADVERTENTIE
Opmerkelijk is dat het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) niet op de hoogte blijkt te zijn van deze uitgifte. In een reactie tegenover D-TV Express en Suriname suriname verklaarde minister Dinotha Vorswijk dat haar ministerie niet bekend is met het feit dat dergelijke brieven zijn uitgegeven.
Volgens de bewindsvrouw is het bovendien niet mogelijk om toewijzingen te doen op terreinen waarop al bestaande rechten rusten. “Het betreffende terrein behoort toe aan FAI. Toewijzing van domeingrond op zo’n locatie is juridisch niet mogelijk,” aldus minister Vorswijk.
Vooralsnog is onduidelijk hoe de toewijzing tot stand is gekomen en in hoeverre de betrokken instanties hierover met elkaar hebben afgestemd.
- Nieuw praktijkcentrum Brokopondo officieel opgeleverd..
- Goerdat ontkent beschuldigingen..
- Politie grijpt in bij seksueel misbruik minderjarige in Apo…..
- Suriname, een marionettentheater..
- Brand op vissersboot bij SDSM-steiger..
- Jongeman zwaar mishandeld met houwer voor winkel; verdachte…..
- 21-jarige bromfietser te Brownsweg overlijdt na eenzijdig o…..
- Jongen (20) met houwer zwaar mishandeld te Brownsweg..
- Campus perikelen..
- Trump: Qatar Airways plaatst recordorder bij Boeing..
- Officiële spelling Sranan, Sarnami, Okanisi en Saamaka over…..
- Goerdat over beschuldigingen: Politieke karaktermoord zonde…..
- Beëdiging van 214 politie-recruten in aanloop naar verkiezi…..
- Santokhi stelt werkgroep in: We kijken niet naar verkiezing…..
- Grafruiming tussen wet en praktijk (2): ‘Schoonmaken van gr…..
- Post-masteropleiding Wetgeving van de AdeKUS geaccrediteerd..
- Brand Henck Arronstraat: Vier panden in de as, oproep tot o…..
- GBB organiseert workshop voor bescherming jaguars in Surina…..
- Sapoen: ‘Alles voor Suriname, niet voor verdeeldheid&…..
- Werkgroep Ephraimszegen geïnstalleerd om buurtproblemen aan…..
- Alleyne ingenomen met bescherming consument in nieuw Burger…..