Minister Stephen Tsang van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO), heeft woensdag tijdens de vergadering van de Raad van Ministers verklaard, dat er thans drie gevoelige kwesties spelen: de brandstoflijst op Openbare Werken, de bouw van de nieuwe DNA-vergaderzaal en de situatie rond 86 personeelsleden op zijn ministerie.
Over de zogeheten brandstoflijst erkent Tsang dat de situatie “Niet mooi is om te zien”. Hij zei begrip te hebben voor de kritiek, ook van DNA-leden uit de oppositie. “Alle kritiek vind ik terecht”, aldus Tsang. Hij verklaarde, dat hij de lijst wel aan DNA heeft overhandigd, maar zonder namen, publiekelijk te noemen. “Ik heb de lijst ingediend zoals zij hebben gevraagd en gevraagd die met een beetje terughoudendheid te bekijken, omdat er een aantal mensen op de lijst staan, die er wel recht op hebben, maar Ik heb geen enkele naam genoemd.”
Met betrekking tot de bouw van het nieuwe parlementsgebouw c.q. DNA-vergaderzaal, zei Tsang, dat de werkzaamheden voorlopig zijn stopgezet. Volgens hem wordt gewacht op aanbevelingen van deskundigen, waaronder van de heer Fokké, die momenteel in het buitenland is. “We hebben letterlijk gevraagd, wat de aanbevelingen zijn, waaraan wij moeten voldoen, om niet te worden geschrapt van de UNESCO World Heritage List. Zolang ik daar geen duidelijkheid over heb, kan ik geen verdere maatregelen nemen”, aldus Tsang. Ondertussen zijn er ook gesprekken gevoerd met de architecten van het project.
Over de personeelskwestie, waarbij 86 personen werkzaam bleken te zijn bij OWRO zonder formeel dienstverband, verklaarde de minister, dat er geen sprake is van ontslag. “Laat het duidelijk zijn: ze waren nooit in dienst”, aldus Tsang. Volgens Tsang werden de personen via een brief te werk gesteld, maar zonder contract en zonder toestemming van het ministerie van Financiën. “Er waren geen middelen om ze te betalen, omdat de begroting nog niet eens was aangenomen. Daarom heb ik laten weten, dat ze zich niet meer hoefden aan te melden.”
Er loopt momenteel een onderzoek naar de juridische consequenties uit deze zaak. Daarbij is volgens Tsang gebleken, dat sommige van de betrokkenen een SZF-kaart hebben gekregen, terwijl dat niet mogelijk kan zijn zonder formeel dienstverband of werkgeversverklaring. “Ik heb gevraagd om daar meer duidelijkheid over te krijgen en wacht de resultaten van het onderzoek af”, aldus Tsang.
The post Minister Tsang reageert op gevoelige kwesties: ‘Alle kritiek is terecht’ ..
- Danique van Varsseveld nieuwe communicatiedirecteur Kabinet…..
- MAS eert uitblinkende leerlingen met Maritime Excellence Aw…..
- Familieboerderij te Reeberg zonder medeweten verkaveld en v…..
- ‘Mensen met een beperking hebben geen medelijden nodig maar…..
- Guyanezen in Suriname kunnen stemmen bij verkiezingen op 1 …..
- SEOB: vervolg IMF-programma noodzakelijk voor duurzame groe…..
- Rechtsbescherming: Een grondrecht voor iedereen.
- Politieke loyaliteit en schulden vormen grootste uitdaginge…..
- Oud-medewerkers Centrale Bank vragen om waardig bestaan..
- 2,5 jaar voor voorganger Landveld: ‘U had vanuit uw kerkeli…..
- Mede-inzittende overleden na eenzijdig verkeersongeval.
- Wijnerman: ‘Regering zal bij toekomstige begrotingen streng…..
- Numerus fixus en de illusie van objectieve normen..
- Tsang: 86 personeelsleden OWRO voor de gek gehouden bij aan…..
- TCT-minister Landveld belooft ondersteuning aan MAS..
- Jonge vrouw overlijdt na ernstig verkeersongeval.
- SEOB: ‘Nieuw IMF-programma nodig om hervormingen te waarbor…..
- Awardwinning ‘Monikondee’ van Tolin Alexander te zien tijde…..
- Vincent Aloysius..
- Vice-president hekelt overbodige benoemingen bij de overhei…..
- BRvK: ‘ Filmpje na tragische brugsprong jongere niet dele…..