Minister Stephen Tsang van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO), heeft woensdag tijdens de vergadering van de Raad van Ministers verklaard, dat er thans drie gevoelige kwesties spelen: de brandstoflijst op Openbare Werken, de bouw van de nieuwe DNA-vergaderzaal en de situatie rond 86 personeelsleden op zijn ministerie.
Over de zogeheten brandstoflijst erkent Tsang dat de situatie “Niet mooi is om te zien”. Hij zei begrip te hebben voor de kritiek, ook van DNA-leden uit de oppositie. “Alle kritiek vind ik terecht”, aldus Tsang. Hij verklaarde, dat hij de lijst wel aan DNA heeft overhandigd, maar zonder namen, publiekelijk te noemen. “Ik heb de lijst ingediend zoals zij hebben gevraagd en gevraagd die met een beetje terughoudendheid te bekijken, omdat er een aantal mensen op de lijst staan, die er wel recht op hebben, maar Ik heb geen enkele naam genoemd.”
Met betrekking tot de bouw van het nieuwe parlementsgebouw c.q. DNA-vergaderzaal, zei Tsang, dat de werkzaamheden voorlopig zijn stopgezet. Volgens hem wordt gewacht op aanbevelingen van deskundigen, waaronder van de heer Fokké, die momenteel in het buitenland is. “We hebben letterlijk gevraagd, wat de aanbevelingen zijn, waaraan wij moeten voldoen, om niet te worden geschrapt van de UNESCO World Heritage List. Zolang ik daar geen duidelijkheid over heb, kan ik geen verdere maatregelen nemen”, aldus Tsang. Ondertussen zijn er ook gesprekken gevoerd met de architecten van het project.
Over de personeelskwestie, waarbij 86 personen werkzaam bleken te zijn bij OWRO zonder formeel dienstverband, verklaarde de minister, dat er geen sprake is van ontslag. “Laat het duidelijk zijn: ze waren nooit in dienst”, aldus Tsang. Volgens Tsang werden de personen via een brief te werk gesteld, maar zonder contract en zonder toestemming van het ministerie van Financiën. “Er waren geen middelen om ze te betalen, omdat de begroting nog niet eens was aangenomen. Daarom heb ik laten weten, dat ze zich niet meer hoefden aan te melden.”
Er loopt momenteel een onderzoek naar de juridische consequenties uit deze zaak. Daarbij is volgens Tsang gebleken, dat sommige van de betrokkenen een SZF-kaart hebben gekregen, terwijl dat niet mogelijk kan zijn zonder formeel dienstverband of werkgeversverklaring. “Ik heb gevraagd om daar meer duidelijkheid over te krijgen en wacht de resultaten van het onderzoek af”, aldus Tsang.
The post Minister Tsang reageert op gevoelige kwesties: ‘Alle kritiek is terecht’ ..
- Juspol kreunt onder SRD 312 miljoen aan onbetaalde rekening…..
- Amzad Abdoel nieuwe vicevoorzitter Staatsraad..
- Abiamofo: ‘Verlaging stroomprijs niet in zicht’..
- Gratis tankfeest voorbij: politici en hun ‘binnen- en buite…..
- Eerste lichting UTOS-studenten Bejaardenverzorging slaagt 1…..
- Parmessar in de clinch met Noersalim in DNA..
- President steekt hand in eigen boezem over onveilige wegen:…..
- De grote vakantie..
- Volksgezondheid evalueert IS4H- en HEARTS-programma..
- Renovatie ziekenboeg Huize Ashiana in afrondende fase..
- Ouders uiten woede over eindexamenresultaten: “Dit is onkan…..
- Bekendmaking Openbare Aanbesteding NV Telesur..
- Tiener springt vermoedelijk van Wijdenboschbrug.
- Schuldenberg tikkende tijdbom..
- Minister Tsang legt bouw nieuwe DNA-vergaderzaal stil..
- EBS blijft extra inkomsten overmaken ondanks hogere kosten ….
- Amerikaanse ambassadeur bespreekt versterking samenwerking …..
- Tien jaar knutselen aan de norm – en het onderwijs blijft a….
- Zendaya’s aankomende film- en tv-rollen.
- Machine Gun Kelly geeft dochter auto voor verjaardag.
- Metro Boomin krijgt procesdatum in civiele verkrachtingszaa….