Stanley Soeropawiro, minister van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB), is van mening dat alle activiteiten binnen zijn ministerie weer volgens de vastgestelde procedures moeten verlopen. Hoewel er op papier een structuur bestaat, ontbreekt deze in de praktijk grotendeels. Het systeem moet eerlijk zijn, benadrukt de minister.
Volgens hem moeten de behoeftigen als eerste geholpen worden, in tegenstelling tot mensen die via “boro pasi’s” hun zaken regelen. De vele klachten over het grondbeleid, die al jaren bekend zijn, worden momenteel in kaart gebracht om te onderzoeken waar aanpassingen nodig zijn.
Soeropawiro houdt vast aan het regeerakkoord waarin staat dat de regering kiest voor een eerlijk en transparant beleid. In een interview met Sun Web TV gaf hij aan dat er veel vraagstukken zijn die opgelost moeten worden. Een betere werkplek en een heldere structuur moeten ertoe leiden dat het ministerie een voorbeeld wordt voor de rest van de regering.
De minister benadrukt dat de regering de problemen niet alleen kan oplossen. Mensen die al een perceel en huis hebben, moeten beseffen dat ook anderen de kans moeten krijgen om een kavel aan te vragen. Daarnaast wil Soeropawiro afrekenen met voortrekkerij en corruptie binnen zijn departement. Vooral behoeftigen en mensen met een beperking moeten eveneens in aanmerking komen voor een perceel.
De bewindsman stelt dat het digitaliseren van processen binnen zijn ministerie noodzakelijk is om gronduitgifte op een correcte en transparante manier te laten verlopen.
- Achtjarige overlijdt na incident met waterscooter..
- Minister Tsang laat zich uitgebreid informeren over beleid …..
- NIEUWE BELIZAANSE VALUTA MORGEN BIJ GELDAUTOMATEN IN HET HE…..
- Rechter wijst opnieuw verzoek tot vrijlating van Sean ‘Didd…..
- Lula kondigt mogelijke herverkiezing aan in 2026 en hekelt …..
- Vier arrestanten op de vlucht na ontsnapping uit cellenhuis…..
- General manager: Levensduur Zijin Rosebel Gold Mines verlen…..
- Structurele oplossing blijft uit: Albina totaal afhankelijk…..
- Minister Huur benadrukt morele plicht bij installatie nieuw…..
- 8-jarig kind overleden na waterscooterongeval bij recreatie….
- Twee verdachten aangehouden in afzonderlijke strafzaken.
- Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan i…..
- Surinaamse eenheid in de regen: King Koyeba op Kwaku..
- Forse huurachterstand dwingt ministerie TCT pand te verlate…..
- Juspol-minister onderstreept rol bonden en verdedigt integr…..
- Landveld: ‘Er is een grote huurachterstand’..
- Onderwijsvernieuwing als antwoord op tekort hoogopgeleiden..
- Monorath: ‘Er is nu extra aandacht voor het korps’..
- Cynthia McLeod presenteert Surinaamse klassieker in Brazili…..
- Surinaamse influencers vertrekken naar India voor internati…..
- Nieuwe naam voor JusPol in de maak: Monorath wil focus op v…..