Het Nationaal Leger staat klaar om samen met het Korps Politie Suriname (KPS) actief bij te dragen aan de aanpak van criminaliteit. “Waar Defensie ondersteuning kan bieden, zal dat zeker gebeuren,” zegt de minister. Er zijn al meerdere gesprekken gevoerd over de veiligheidssituatie in het land, en Defensie wacht nu op concrete voorstellen van het ministerie van Justitie en Politie.
Dit gaf minister Uraquit Ramsaran van Defensie aan voor aanvang van de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers (RvM). Volgens Ramsaran is het herstel van respect voor het leger een intern proces dat vanuit de organisatie zelf moet starten.
“Als het leger respect wil terugwinnen van de samenleving, moet dat respect eerst van binnenuit komen,” benadrukte hij. Sinds zijn aantreden geeft de minister prioriteit aan oriëntatiebezoeken aan verschillende afdelingen binnen het leger om een actueel beeld van de organisatie te krijgen.
Motivatie en structurele verbeteringen
Op basis van de begroting van 2025 wil de minister de eerste stappen zetten richting structureel herstel binnen Defensie. Voorstellen hiervoor worden momenteel uitgewerkt.
“Er zal gekeken worden naar het toekennen van toelagen aan manschappen die extra taken uitvoeren, met name bij operaties in het binnenland. Een aanpassing van het salaris is op korte termijn moeilijk, maar motivatie is cruciaal, en toelagen moeten daarom evenredig worden toegepast,” lichtte hij toe.
Ook ex-militairen worden betrokken bij de gesprekken over verbeteringen. De grootste veranderingen zullen volgens Ramsaran zichtbaar worden op de begroting van 2026, waarvoor geduld nodig is om de plannen zorgvuldig uit te werken en te implementeren.
Leger zichtbaar als sociale partner via Operatie Gran Mati
De bewindsman bracht in het kader van Operatie Gran Mati samen een team van het ministerie op dinsdag een bezoek aan het district Coronie. Het leger startte daar met het bieden van tandheelkundige zorg en oogmetingen door medisch specialisten aan de lokale bevolking in Totness. In de komende periode worden ook andere ressorten in het district bezocht, waarbij wordt nagegaan waar de gemeenschap verdere ondersteuning nodig heeft.
“Het leger wordt hiermee op een andere manier zichtbaar in de samenleving. Niet alleen als veiligheidsmacht, maar ook als sociale partner,” aldus de minister. Hij benadrukte dat deze bredere rol van het leger op nationaal niveau positief uitpakt.
“De reacties vanuit de bevolking zijn tot nu toe zeer bemoedigend. Het sociaal-maatschappelijk werk van het leger draagt bij aan het herstel van vertrouwen en respect.”
Internationale samenwerking en focus op gezondheid
Gran Mati is een gezamenlijke operatie met militaire partners uit de Verenigde Staten en Nederland. Volgende week trekt de delegatie verder naar het district Nickerie, waarna de focus wordt verlegd naar het binnenland.
“De gezondheid van de burgers staat centraal binnen dit project – een prioriteit, niet alleen voor Defensie, maar voor de hele regering-Simons,” zo besloot Ramsaran.
- Minister Monorath: “BBS onmisbaar voor de veiligheid in he….
- Sampie doet uitspraken zonder onderbouwing, zegt dokter Ale…..
- Simons: ‘President is niet bevoegd om grond uit te geven…..
- Finaal antwoord Fiti Makandra op spijtbetuiging Nederlandse…..
- Suriname en China versterken strategische relatie richting …..
- VSB neemt deel aan bijeenkomst over toerismesector..
- President Simons wil in 2026 al extra inkomsten voor staats…..
- Schoolmeubilair voor Botopasi, Semoisi en Godo in Boven-Sur…..
- Monorath bij BBS: ‘Ik zal ervoor zorgen dat u de nodige mid…..
- Minister Monorath: BBS onmisbaar voor veiligheid Suriname..
- President Simons waarschuwt haar ministers niet corrupt te …..
- ‘Verkeersveiligheid draait om redden van levens’..
- Bezoek minister Monorath aan Hof van Justitie in teken van …..
- Schoolmeubilair voor Botopasi, Semoisi en Godo Olo in Boven…..
- Landveld: Schoon Suriname sleutel tot toerismeontwikkeling..
- Verwarring omtrent slagingsnormen bij leerlingen, ouders en…..
- MONAC reageert op verklaring minister Tsang over renovatie …..
- Ex-minister Levens: ‘Leerlingen plukken vruchten van onderw…..
- De aanslag..
- Zelensky onder druk in Washington: Trump neigt naar Poetin …..
- Buurtmanagers KPS houden voorlichtingssessie ‘Opvoeden met ….