Minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid heeft medewerkers van het Psychiatrisch Centrum Suriname (PCS) opgeroepen nog enig geduld te hebben bij de uitbetaling van hun salarissen. Volgens de bewindsman is er een raadsvoorstel goedgekeurd dat tot een oplossing moet leiden, maar de daadwerkelijke uitbetaling is, tot frustratie van het personeel, nog uitgebleven.
ADVERTENTIE
PCS-personeel voert sinds enige tijd actie vanwege het uitblijven van loon en toelagen. De zorgsector, en PCS in het bijzonder, kampt al jaren met financiële en structurele problemen. De bewindsman erkent de ernst van de situatie, maar benadrukt dat er stappen worden gezet. “We vragen begrip van het personeel. We doen wat we kunnen om de situatie zo snel mogelijk te normaliseren.”
Een belangrijke inkomstenbron van PCS is het zogenoemde chronisch ligdagtarief, dat bedoeld is voor langdurig opgenomen patiënten. Deze tarieven zijn recent aangepast, voor het eerst sinds 2021, om de financiële druk iets te verlichten en bij te dragen aan de dekking van personeelskosten.
Naast de situatie bij PCS speelt ook de problematiek bij de Esther Stichting. Hoewel deze instelling onder het ministerie van Sociale Zaken valt, is Volksgezondheid wel betrokken geweest bij het verlenen van ondersteuning om de zorgcontinuïteit te waarborgen. Ramadhin zegt op de hoogte te zijn van de structurele problemen bij de stichting en zal de regering hierover adviseren.
De minister benadrukt dat ondanks aanhoudende problemen, de gezondheidszorgsector niet stilzit. “We werken aan duurzame en effectieve oplossingen. De uitdagingen blijven, maar we pakken ze aan – stap voor stap.”
- Hoofd Vuilophaal: “We hebben al het vuil opgehaald”..
- Karg: ‘Overhaaste invoering nieuw Burgerlijk Wetboek brengt…..
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal..
- Minister MacAndrew: Moderne Arbo-wet essentieel voor veilig…..
- OPTSU: “Overheid en verwerkers buiten volk en rijstboeren u…..
- DNA-kandidaat Nibte bezorgd na nieuwe inbraakpoging bij ver…..
- Mijn gezondheid is geen bevel..
- Bondru zegt: Stemmen op integere leiders en steunt voor Mat…..
- Waardering..
- ‘Positie vrouwen in Surinaamse sport nog steeds niet wat he…..
- Extra bewaking bij commissariaten na pogingen tot inbraak..
- Eerste verkiezingsbeurs erg gemoedelijk verlopen..
- Kick-off jaarlijkse traditie ‘Huldiging Doorzetters’, met e…..
- Verklaring van A20, PRO en DOE..
- Wandelloop voor verbetering van leefbaarheid in woonwijk La…..
- Autobestuurder rijdt tegen trekker op en overlijdt in zieke…..
- Gemoederen verhit tijdens verkiezingsdebat Surinaamse polit…..
- Soerijatie Jatin gehuwd Zuidveen..
- Noodoplossing bedacht voor wateroverlast Van ‘t Hogerhuysst…..
- Latour in transitie; project Belgische studenten in uitvoer..
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing teg…..