Minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid zegt dat de regering enkele raadsvoorstellen van zijn ministerie heeft goedgekeurd, waaronder de overname van een schuld van SRD 1,5 miljoen bij de Finabank. Deze schuld zal nu worden afgelost vanuit de begroting van het ministerie, zo werd besproken tijdens een recente spoedvergadering.
ADVERTENTIE
De aflossing van de schuld betekent volgens de minister dat Finabank geen reden meer heeft om de financiële middelen voor het Marwina Ziekenhuis in te houden. Dit is een belangrijke stap richting de betaling van achterstallige salarissen aan het zorgpersoneel, dat al geruime tijd kampt met vertragingen in de maandelijkse loonuitkering.
Hoewel de aflossing verlichting biedt, is het ziekenhuis nog niet volledig operationeel. Ramadhin benadrukte dat er nog veel werk te verzetten is voordat het Marwina Ziekenhuis op volle capaciteit kan functioneren.
Het ziekenhuis maakt deel uit van een breder project dat wordt gefinancierd door de Agence Française de Développement (AFD), waarbij een consultant is aangetrokken om binnen 28 maanden het ziekenhuis volledig operationeel te maken met de beschikbare middelen. Het project wordt gefinancierd via een lopende lening, en de uitvoering hangt af van de voorwaarden van deze financiering.
Volgens de minister is de operationalisering van het ziekenhuis een grootschalig en complex proces. “Geen enkele politieke partij of politicus kan zomaar beloven dat het ziekenhuis binnenkort volledig operationeel zal zijn,” zei Ramadhin. Hij benadrukte de noodzaak van een gestructureerde en transparante aanpak, met strikte naleving van de internationale aanbestedingsregels binnen het AFD-raamwerk.
De operationalisering van het Marwina Ziekenhuis zal gefaseerd plaatsvinden in vijf stappen. In de tussentijd blijft de dienstverlening beperkt, maar de minister verzekerde dat er gewerkt wordt aan een zorgvuldige opbouw, waaronder de werving en opleiding van medische professionals en het uitvoeren van missies. Ook het vertrouwen van de gemeenschap in het ziekenhuis moet stap voor stap worden hersteld.
- Twee verdachten gearresteerd voor steekverwonding 16-jarige..
- Bestuursverkiezing SVB..
- Luchtvaartkenner oneens met uitspraken SLM-directeur..
- Rookbom verstoort ceremonie na toespraak Nederlandse premie…..
- Nieuwe miss Putri Jawa Suriname wil rolmodel zijn voor jong…..
- VOOR EN NA..
- ‘Mi brudu faya!’ – Dyon Denswil straalt na zijn eerste one …..
- Ouder, wijzer en sterker: de kracht van Jenny Simons..
- Tienermeisje gewond bij gewelddadige straatroof in Paramari…..
- Mangre geaccommodeerd als onderdirecteur bij NV Havenbeheer..
- Suriname op een kruispunt: tijd voor duurzame verandering..
- Ministerie van Financiën: “Inflatie van 65 procent naar 5,8…..
- LAAT ZE AAN DE KANT BLIJVEN!..
- VES economisch verkiezingsdebat nu in twee delen..
- 16-jarige met ernstige steekverwonding opgenomen in ziekenh…..
- Simons: ‘Deze regering is een gepasseerd station’..
- Rechter spreekt verdachte vrij in zaak drugssmokkel bij cel…..
- 16-jarige met ernstige steekverwonding opgenomen in ziekenh…..
- Dodelijk ongeval tijdens illegale bromfietsrace in Paramari…..
- De kracht van stemmen bij voorkeur..
- Minder Franse bezoekers via Albina baart VSB zorgen..