Minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid zegt dat de regering enkele raadsvoorstellen van zijn ministerie heeft goedgekeurd, waaronder de overname van een schuld van SRD 1,5 miljoen bij de Finabank. Deze schuld zal nu worden afgelost vanuit de begroting van het ministerie, zo werd besproken tijdens een recente spoedvergadering.
ADVERTENTIE
De aflossing van de schuld betekent volgens de minister dat Finabank geen reden meer heeft om de financiële middelen voor het Marwina Ziekenhuis in te houden. Dit is een belangrijke stap richting de betaling van achterstallige salarissen aan het zorgpersoneel, dat al geruime tijd kampt met vertragingen in de maandelijkse loonuitkering.
Hoewel de aflossing verlichting biedt, is het ziekenhuis nog niet volledig operationeel. Ramadhin benadrukte dat er nog veel werk te verzetten is voordat het Marwina Ziekenhuis op volle capaciteit kan functioneren.
Het ziekenhuis maakt deel uit van een breder project dat wordt gefinancierd door de Agence Française de Développement (AFD), waarbij een consultant is aangetrokken om binnen 28 maanden het ziekenhuis volledig operationeel te maken met de beschikbare middelen. Het project wordt gefinancierd via een lopende lening, en de uitvoering hangt af van de voorwaarden van deze financiering.
Volgens de minister is de operationalisering van het ziekenhuis een grootschalig en complex proces. “Geen enkele politieke partij of politicus kan zomaar beloven dat het ziekenhuis binnenkort volledig operationeel zal zijn,” zei Ramadhin. Hij benadrukte de noodzaak van een gestructureerde en transparante aanpak, met strikte naleving van de internationale aanbestedingsregels binnen het AFD-raamwerk.
De operationalisering van het Marwina Ziekenhuis zal gefaseerd plaatsvinden in vijf stappen. In de tussentijd blijft de dienstverlening beperkt, maar de minister verzekerde dat er gewerkt wordt aan een zorgvuldige opbouw, waaronder de werving en opleiding van medische professionals en het uitvoeren van missies. Ook het vertrouwen van de gemeenschap in het ziekenhuis moet stap voor stap worden hersteld.
- Politieke spanningen lopen op: Bronto en VHP in woordenstri…..
- Ex-president Jules ‘Bosje’ Wijdenbosch overleden..
- Federatie Paraplantages niet-ontvankelijk verklaard in case…..
- SWOS neemt acties over van verontruste Staatsolie-medewerke…..
- Veiligheidsman president trekt vuurwapen na ruzie met brand…..
- Vacature Republic Bank..
- Invoering nieuw BW..
- SWOS neemt actie: Onvrede over uitblijven CAO-akkoord bij S…..
- Woordenwisseling mondt uit in beroving; verdachte aangehoud…..
- Eén dode en twee gewonden bij zware aanrijding..
- Ex-president Wijdenbosch overleden..
- BESCHOUWING — De (zure) vruchten van de presidentiële commi…..
- Breaking: Oud-president Wijdenbosch overleden..
- Gewonde man meldt beroving, getuigen spreken van ruzie om g…..
- Ook VMS vraagt uitstel invoering NBW wegens gebrekkige voor…..
- KADERLOOS RICHTING 2028..
- Nickerianen niet blij met ´monument´ in verband met 145 jaa…..
- 41 ondernemers krijgen financiële steun via SURGE-project..
- Training duurzaam ondernemerschap biedt deelnemers handvate…..
- “Democratische rechtsorde ernstig aangetast door uitspraken…..
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Moet helpen bij ter…..