Naar aanleiding van een recente mazelenuitbraak in Texas, Verenigde Staten, heeft minister van Volksgezondheid Amar Ramadhin, benadrukt hoe belangrijk vaccinatie is om dergelijke uitbraken te voorkomen. Het Texas Department of State Health Services meldde vrijdag 90 bevestigde gevallen van mazelen, waarvan 16 patiënten in het ziekenhuis zijn opgenomen.
Minister Ramadhin stelt, dat mazelen een zeer besmettelijke infectieziekte is en dat de verspreiding ervan snel kan verlopen. “Uit de analyse van de situatie in Texas blijkt dat de meeste patiënten niet gevaccineerd waren”, aldus Ramadhin. Hij benadrukt dat organisaties zoals de CDC ( Centers for Disease Control and Prevention), WHO (Wereldgezondheidsorganisatie) en PAHO (Pan-American Health Organization) vaccinatie als de enige effectieve manier zien om infectieziekten zoals mazelen te voorkomen.
De minister uit zijn bezorgdheid over de groeiende anti-vaccinatiebeweging in sommige landen, waaronder de Verenigde Staten, die volgens hem bijdraagt aan de recente uitbraken. “In Suriname blijven wij initiatieven stimuleren en ondersteunen om iedereen, vooral kinderen, te vaccineren tegen mazelen en andere ziekten via het reguliere immunisatieprogramma,” zei Ramadhin.
Hij riep ouders op om hun kinderen volgens het vaccinatieschema te laten inenten om zichzelf en de gemeenschap te beschermen. “Vaccinatie is essentieel om uitbraken te voorkomen en de volksgezondheid te waarborgen”, concludeert de minister.
- ‘The Spirit of Matawai’-zepen in de maak..
- Dambond start sneldamkampioenschap..
- Kanhai: Geen bewijs dat ‘Bordo’ cocaïne heeft ingevoer…..
- Minister Mathoera: Nationaal Leger focust zich weer op kern…..
- Nieuw kiesstelsel ‘onbekend’ in delen Boven-Surinamegeb…..
- Strengere controle op buitenlandse werknemers..
- Dinotha: ‘De afdeling doet heel hard hun best’..
- Training kandidaat-stembureauleden gestart..
- De hele dag regenachtig..
- Mac Andrew gaat zich na regeertermijn focussen op uitdaging…..
- Meteodienst: Mogelijk kortdurende, zware buien in kustgebie…..
- Granaatexplosie in café Grenoble: twaalf gewonden..
- Ook ex-leden Jungle Commando kloppen aan bij president..
- Franklin Ettire Buyne (92) Paramaribo Suriname 4-2-2025..
- Patricia Chan-A-Hung (58) Nederland 9-2-2025..
- Panama: ‘Geen toevluchtsoord voor ontduiking van sanc…..
- Landvreugd moet perceel teruggeven..
- Vids beticht presidentiële commissie van ‘hoogst onbehoorli…..
- Column: Inclusiviteit in de sport..
- Bestuursleden SBB dringen aan op ontslag algemeen directeur..
- Speciaal jubileumkalender rond 50 jaar Srefidensi..