Stanley Raghoebarsing, minister van Financiën en Planning, zweeg in een interview met de STVS, over de exacte oorzaken van de huidige koersstijging. De wisselkoersen zijn de grens van SRD 40 gepasseerd. Op de vraag of hij precies kon aangeven wat het probleem is, zei Raghoebarsing: “Nee, dat ga ik niet doen. Er zijn een heleboel nieuwe, zich aandienende leiders die zich uitspreken. Ik ben binnen een paar weken, minister af van Financiën.”
Hij vindt dat de nieuwe leiders de verantwoordelijkheid moeten overnemen. “Ik ben dankbaar dat ik het twee en een half jaar heb mogen doen. Wat ik aan kennis heb, zal ik aan hen overdragen en zij zullen het verder moeten oppakken”, aldus Raghoebarsing.
De bewindsman, die naar eigen zeggen nog slechts enkele weken minister zal zijn, benadrukte dat hij zijn taken tot het laatste moment, serieus blijft uitvoeren. “Tot op het laatste moment ben ik minister van Financiën en ik doe naar eer en geweten, met alle verantwoordelijkheid, alle taken die ik heb”, aldus Raghoebarsing.
Volgens hem heeft hij al vaak genoeg gesproken over de koersproblematiek, maar zijn eerdere uitleg, werd in twijfel getrokken. “Toen ik vertelde waar het aan lag en wat er moet gebeuren, zijn mensen boos geworden. Dus ik doe dat niet meer. Laat de deskundigen die mij toen niet geloofden, nu uitleggen hoe het moet.’’
Raghoebarsing sprak ook over de vijfde editie van de Suriname Energy, Oil & Gas Summit (SEOGS), waar hij zijn enthousiasme toonde over de economische kansen die zich aandienen. “Onze lokale bedrijven doen goed mee, er zijn kansen in ICT, transport, voedselvoorziening, noem maar op”, stelde hij. Echter waarschuwde hij dat olie-inkomsten geen garantie zijn voor ontwikkeling. “In Afrikaanse landen met veel olie en goud is de bevolking er ook niet op vooruitgegaan. Het draait om goed bestuur”, aldus Raghoebarsing.
Ook liet hij zich uit over het huidige politieke klimaat. “Laten we de animositeit na de verkiezingen achterwege laten. Vooruitgang komt met zorg, samenwerking en intelligentie, niet met scheldpartijen.”
Tot slot zei Raghoebarsing dat er geen wondermiddelen of toverstokken voor een betere toekomst zjn. ‘’De weg naar vooruitgang is er een van kleine stapjes.’’
The post Minister Raghoebarsing zwijgt over koersstijging ..
- NDP wint aan stemmen bij telling-update, maar behoudt 18 ze…..
- Stichting 8 december 1982 solidair met Venetiaan..
- Voorsprong NDP op VHP groeit tot ruim 6000 stemmen..
- Rusland roept leden op waardering te blijven tonen voor Ven…..
- Progressie en behoudendheid bij nieuwe coalitie..
- Cool-D is terug met emotioneel geladen single ‘Problema…..
- Van Samson trots op verkiezingsresultaat VHP..
- Venetiaan: ‘Mevrouw Simons heeft op geen enkele manier mijn…..
- Venetiaan: ‘ De NPS is niet van Greg Rusland’..
- Duurzame broccoliteelt in Suriname: kans én uitdaging..
- NPS-erevoorzitter Ronald Venetiaan spreekt zich uit over sa…..
- Read Japan-project: Japan schenkt Suriname Diplomaten Insti…..
- Soepinah Elisabeth Rebin-Sanoesi..
- Soepinah Elisabeth Rebin-Sanoesi..
- Ramautarsing: “Zware taak voor komende regering”..
- Stichting 8 December 1982 solidair met oud-president Ronald…..
- Suriname Business Forum gaat voor ‘open en constructief dia…..
- Stichting 8 December 1982 volledig eens met kritiek Venetia…..
- Wereldprimeur: Brazilië vrij van veevirus zonder prik..
- Suriname waarheen?..
- President Santokhi: “Wij vechten door voor democratie en ge…..