Na weken van spanningen en verhitte discussies in de nasleep van de verkiezingen, spreekt minister van Financiën en Planning, Stanley Raghoebarsing, zich krachtig uit tegen de etnische verdeeldheid die het land verdeelt. “Laten we de animositeit achter ons laten. We moeten samen werken aan de toekomst van Suriname,” aldus de bewindsman.
In een interview met Suriname suriname en de STVS reageerde de minister fel op de etnisch getinte kritiek die hij na de verkiezingen over zich heen kreeg. “Een hoop nonsens die we hebben gehoord. Deze minister, deze ‘koeli-minister’, heeft onder deze ‘koeli-president’ een overeenkomst met de African Export-Import Bank (Afreximbank) via het parlement goedgekeurd gekregen,” zei hij scherp.
Volgens Raghoebarsing is het hoog tijd om boven etnische scheidslijnen uit te stijgen. “Laten we de discussie over ‘koeli’ en ‘blakaman’ achterwege laten. We willen allemaal vooruitgang voor dit land.”
De Afreximbank zal samen met de Surinaamse regering een lokale-inhoudsfaciliteit opzetten ter waarde van 5 miljard Amerikaanse dollar. Deze investering is bedoeld ter ondersteuning van de ontwikkeling van de olie- en gassector én de bredere economie van Suriname.
De minister verwees ook naar een waarschuwing van Kanayo Awani, Executive Vicepresident van Afreximbank. Zij wees erop dat natuurlijke rijkdommen geen garantie bieden voor ontwikkeling. “Veel Afrikaanse landen beschikken over goud en olie, maar zien geen vooruitgang omdat de rijkdom niet bij het volk terechtkomt.”
Goed bestuur is volgens Raghoebarsing essentieel. “De rijkdom van onze natuurlijke hulpbronnen moet niet terechtkomen bij een handjevol kapitalistische bedrijven of politici, maar moet ten dienste staan van het hele volk.”
Hij deed een oproep aan het nationaal leiderschap om samen te werken: “Vooruitgang komt langzaam, met zorg, zonder scheldpartijen of ruzie. Alleen met eenheid, intelligentie en samenwerking zetten we stappen vooruit. Er zijn geen wondermiddelen, geen toverstaf. Maar met goed bestuur komen we er samen.”
- Poppetjes in de poppenkast..
- “President bevoordeelt partijloyalisten”..
- Minister Ramadhin en PAHO-vertegenwoordiger dr. Yafflo voer…..
- WIE BEWAAKT ONS VAN DE WAAKHONDEN?..
- Steun US$ 71,30 per kliniek moet digitalisering versnellen..
- Grootste Amerikaanse delegatie ooit aanwezig op SEOGS..
- Knack Music geeft traditionele Javaanse beats een moderne t…..
- Goudroof Sun Parklaan onthult duister complot..
- Oogarts Pawiroredjo kiest voor DNA; laat patiënten niet in …..
- King: “Nieuw kiesstelsel biedt ruimte, maar kiezers blijven…..
- ‘Havenproject Dordt moet economische motor worden van Comme…..
- Oud-president Venetiaan viert 89ste verjaardag..
- NDP-voorzitter Simons: Samenleving goed voorbereiden op oli…..
- ‘Geen alternatief voor inkomsten uit kleinschalige goudsect…..
- GranMorgu-project op koers: Eerste olieproductie in 2028..
- 85 jaar Surinaams Rode Kruis: Koloniale afdeling naar zelfs…..
- Minister van Financiën en Planning: “Er is geen yorkasupu v…..
- Goerdat ziet af van zijn zetel..
- Zonnig weer maar ook onweersbuien voorspeld..
- Politie De Nieuwe Grond pakt verdachte aan voor verspreidin…..
- Local content vereist AI-kennis – Zijn we er klaar voor?..