Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning stelt dat, hoewel het macro-economisch beter gaat met het land, de financiële middelen nog steeds niet toereikend zijn. “Het blijft passen en meten,” meent de bewindsman. Hij merkt op dat de vraag naar geld groter is dan de beschikbare middelen.
De bewindsman begrijpt dat dit soms spanningen veroorzaakt, maar benadrukt dat financiële middelen niet zomaar uitgegeven kunnen worden. Er wordt op basis van prioriteiten besteed.
Voor eind februari staat het ministerie voor een uitdaging, omdat ministeries en overheidsdiensten een extra bedrag van SRD 90 miljoen hebben geboekt. Eén ministerie noteert een overschrijding van SRD 1 miljoen.
In gesprek met Radio ABC laat Raghoebarsing weten dat zijn directie alle overheidsdiensten heeft gebeld om hen erop te wijzen binnen hun begroting te blijven. Hoewel de financiële positie van het land zich verbetert, waarschuwt hij dat ambtenaren niet zomaar overuren kunnen boeken en dat er geen onnodige aanstellingen mogen plaatsvinden.
Een jaar geleden is afgesproken dat nieuwe medewerkers alleen op de loonlijst worden geplaatst met goedkeuring van de president. Het IMF houdt hier tevens streng toezicht op, aldus de minister.
De topman op het ministerie van Financiën en Planning ontkent dat er alleen geld wordt vrijgemaakt voor VHP-ministeries. Als voorbeeld noemt hij grote projecten waarbij aanzienlijke bedragen naar ABOP-ministeries zullen gaan.
Hij benadrukt dat het niet om partijpolitieke financiering gaat, maar om het realiseren van projecten voor alle burgers, met name in de energie- en luchtvaartsector.
- Regering en Centrale Bank realiseren doorbraak in betaalbar…..
- Chauffeur bakkerij beroofd van SRD 2 ton..
- PLCP versterkt Surinaamse bedrijven voor kansen in olie- en…..
- Minister Landvreugd: “Ik blijf minister na maandag”..
- RVI-PROGRAMMA: MOOI, MAAR TEVEEL RUIS EN TE WEINIG TRANSPAR…..
- PRESIDENT RUSLAND..
- Santokhi vraagt 28 zetels bij komende verkiezingen..
- Bewolkt maar grotendeels droog..
- Politie pakt 614 verdachten op in januari: Sterkere aanpak …..
- Zeker 40 doden bij busongeluk in Mexico..
- Santokhi: “Suriname kan zich ontwikkelen met een miljoen me…..
- Rudolf Willem Otmar Dest (77) Voorhout 3-2-2025..
- Ilse Marie Liesdek – Dompig (89) Amsterdam 4-2-2025..
- Trumps bevriezing van hulp veroorzaakt chaos over de hele w…..
- “Alle gronden moeten worden teruggegeven aan het Palestijns…..
- Afwisselend weer zondag..
- Ontwikkelingspotentieel binnenland optimaal benutten..
- Slechts 19 procent kiesgerechtigden heeft vooralsnog gegeve…..
- Santokhi tijdens megameeting: “Ze schelden ons uit omdat ze…..
- Strategische MoU’s ondertekend voor investeringen in …..
- Mogelijk regen dit weekend..